Мешканці селища Віньковець на Хмельниччині отримали у свої поштові скриньки листи від Володимира Гройсмана з проханням підтримати команду партії «Українська стратегія Гройсмана» на виборах 21 липня.

Як повідомляють спостерігачі ОПОРИ, листи жителі Віньковець отримали 18 липня. Відправником на конверті зазначено Володимира Гройсмана, лідера політичної партії «Українська стратегія Гройсмана», крім того, є логотип партії, її номер у бюлетені. Контактів адресата не вказано. У конверті – звернення Володимира Гройсмана «до родини», у якому він пояснює, чому його команда йде на вибори, та просить підтримати їх. Лист підписано лідером партії.

Вихідних даних, які необхідно зазначати на друкованих агітаційних матеріалах, немає ні на конверті, ні на самому зверненні.

Оскільки відповідно до Закону України «Про вибори народних депутатів України» здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію – суб'єкта виборчого процесу вважаються передвиборчою агітацією, то зазначені листи мали б бути відповідним чином марковані. У частині 7 статті 69 Закону зазначається, що друковані агітаційні матеріали повинні містити відомості про їх замовника, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Розміщення агітаційної продукції без вказаних вихідних даних забороняється відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України». Партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, та кандидат у депутати в одномандатному окрузі фінансують із коштів свого виборчого фонду заходи і матеріали передвиборної агітації та розміщення політичної реклами на власну підтримку (частини 7 і 8 статті 68 цього Закону). 

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)