На території виборчого округу № 206 (м. Чернігів), спостерігачі ОПОРИ виявили 10 листівок з агітацією на користь політичної партії  «Сила і честь», які були розклеєні в непередбачених для цього місцях – стовпах ліній електропередач. За цим фактом представники Громадянської мережі на Чернігівщині звернулися до поліції.

На рекламних постерах, які виявили спостерігачі  ОПОРИ 10 липня на перехресті вул. 1 Травня та проспекту Перемоги, розміщено напис: «Сила і честь. Політична партія. Ігор Смешко. Маю честь представити нашого прекрасного кандидата-жінку Людмилу Бабичеву по 205 округу в Чернігові». На плакатах вказані необхідні вихідні дані, але розклеєні листівки на стовпах електроопор, тому спостерігачі викликали правоохоронців і написали відповідну заяву щодо неналежного місця розміщення агітаційного матеріалу. Додамо, що представники Громадянської мережі нарахували близько 20 місць в обласному центрі зі встановленими тимчасовими стендами для розміщення матеріалів передвиборної агітації.

Нагадаємо, що ОПОРА вже писала про подібні випадки у 205 та 206 виборчому округах.

Такі ж порушення в Чернігівській області фіксували спостерігачі у ВО № 207 (партія «Голос», м. Сновськ, м.Городня), ВО № 208 (м.Бахмач). ВО № 210 (м.Прилуки).

ОПОРА нагадує, що  згідно зі ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У ст. 212-14 цього ж Кодексу йдеться, що порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином – тягнуть за собою накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами – розповсюджувачами реклами – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)