Агітацію без вихідних даних спостерігачі зафіксували у Таращі, Ставищі та Богуславі. ОПОРА написала заяви у поліцію, щодо можливого порушення виборчого законодавства

Агітаційні банери на користь кандидатки у народні депутати від політичної партії  «Слуга народу» Анни Скороход розміщені у різних місцях Богуслава – зокрема на магазинах та балконах багатоповерхівок. Жоден, із побачених спостерігачами банерів, не містив відомостей передбачених ч. 7 ст. 69 Закону України «Про вибори народних депутатів України», а саме інформації про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. У зв'язку з ймовірним порушенням у веденні агітації, спостерігач ОПОРИ написав заяву до правоохоронних органів.

Крім того, 9 липня, у Таращі, на транспортній зупинці, спостерігачі ОПОРИ виявили  банер на користь кандидата у народні депутати по 92 виборчому округу, Олександра Ференця. Він був розміщений  з ймовірним порушенням ЗУ "Про вибори народних депутатів України". А саме, на згаданій продукції були відсутні вихідні дані, за що передбачена адміністративна відповідальність (ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення). Разом з тим,  відсутність таких даних  може свідчити і про те, що агітаційна  продукція надрукована не за кошти виборчого фонду кандидата,  як того вимагає Закон, а саме ч. 6 ст. 68. Банер на користь цього ж кандидата, спостерігачі виявили і у Ставищі. Про обидва випадки повідомили поліцію та написали відповідні заяви.

Нагадаємо, відповідно до ч. 23 ст. 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.

 

За коментарями звертайтесь:
Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області
тел.: 073 060 76 78
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)