10 липня спостерігач ОПОРИ зафіксував в Херсонському державному університеті друковану агітаційну продукцію кандидата в народні депутати Юрія Кирилова від партії «Європейська Солідарність», який є ректором цього університету.

У приймальні навчального закладу у деяких місцях лежали та висіли календарі з зображенням кандидата, його лозунгом «Професіоналізм, патріотизм. Порядність» та підписом «Юрій Кирилов. Ректор Аграрного університету. Кандидат у народні депутати по 183-му округу» та позначкою, схожою на галочку, що ставиться у виборчому бюлетені. 

Спостерігач ОПОРИ зробив зауваження працівницям приймальної комісії, роз’яснивши, що розміщення агітаційних матеріалів в навчальних закладах комунальної чи державної власності є порушенням Закону України «Про вибори народних депутатів», після чого календарі одразу прибрали.

Відповідно до ч. 5 ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності.

За коментарями звертайтеся:

Максим Єлігулашвілі, координатор довготермінового спостереження Громадянської мережі ОПОРА в Херсонській області

тел.: 066 62 44077

Громадянська мережа ОПОРА в Херсонській області

email: oporakherson2015@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)