На Херсонщині кандидати в народні депутати агітують один за одного та починають відмовлятися від балотування.

7 липня кандидат в народні депутати у 182-му окрузі Олексій Рибаков (самовисування) зняв свою кандидатуру на користь іншого кандидата по цьому округу Володимира Сальдо (від партії «Опозиційна платформа – за життя». Про це він повідомив в прямій трансляції на своїй сторінці в Фейсбуці.

«Дякую, що вірили в мене. Я зняв свою кандидатуру з цих виборів на підтримку, як я вважаю, гідного кандидата Володимира Сальдо», – заявив Рибаков.

6 липня кандидатка в народні депутати по 183-му округу від партії «Опозиційний блок» Анна Середа заявила в соціальній мережі про відмову від балотування на користь іншого кандидата по цьому округу – Михайла Опанащенка від партії «Опозиційна платформа – за життя». 

8 липня ЦВК прийняла рішення про скасування реєстрації кандидатів в народні депутати Олексія Рибакова та Анни Середи.

Раніше, 28 червня, спостерігач Громадянської мережі ОПОРА зафіксував, як кандидат в депутати Євген Рищук (186-ий ВО) «допомагав» проводити агітаційну зустріч чинному народному депутату та кандидату по 185-му округу Сергію Хланю. Під час зустрічі в селі Магдалинівка, яка крім того проходила за участі посадових осіб – заступника голови Чаплинської селищної ради Вадима Поліщука та старости села Нелі Комарової – Рищук просив підтримати Сергія Хланя, називаючи його найбільш активним серед чинних народних депутатів.

26 червня на зустрічі чинного народного депутата та кандидата по 182-му ВО Олександра Співаковського  (наразі кандидат-самовисуванець) з колективом комунального закладу «Обласна лікарня відновного лікування» виступила Вікторія Вагнєр, яка є головним лікарем цього закладу, а також кандидатом в народні депутати від партії «Слуга народу» по 183-му ВО. Про це вийшов сюжет у херсонському виданні «Український південь». «Сприяв виділенню коштів депутатський корпус обласної ради, а також народний депутат Олександр Співаковський. Він фактично «проштовхував» наш проект, завдяки чому вдалось здійснити нашу мрію. Його діяльність дуже яскрава і результативна», –  заявила Вікторія Вагнєр під час заходу.

 
 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)