У селищі Ратне Волинської області (виборчий округ №21) агітаційні листівки на користь кандидата-самовисуванця Олександра Калюжного розклеїли у непередбачених для цього місцях - на електроопорах. За вказаним фактом представники Громадянської мережі ОПОРА на Волині звернулася до правоохоронців.

Спостерігачі виявили листівки 4 липня. На агітматеріалі зображений кандидат, галочка у клітинці, біля якої пише «21 округ», а також міститься текст  «З нами Сила, правда, Бог. Олександр Калюжний, позивний «Харківський». Листівка містить необхідні вихідні дані, однак розмістили такі матеріали на електроопорах. Тож представники ОПОРИ звернулися до відділу поліції із проханням провести перевірку щодо неналежного місця розміщення матеріалу.

Як уже повідомляла ОПОРА, Олександра Калюжного зареєстрували кандидатом у народні депутати по ОВО №21 відповідно до постанови ЦВК №1139 від 22 червня 2019 року.

У коментарі ОПОРІ Олександр Калюжний повідомив, що розміщували листівки так тому, що не знали про спеціально відведені для цього місця.

«Мені вже телефонували по цій ситуації  в Ратному. Це була помилка, бо люди, які розвішували, просто не знали, що так не можна, ми цю помилку визнаємо. Я щойно подзвонив в раду, дізнався, де можна розміщувати такі листівки. Ми розуміємо, що були неправі, готові сплатити штраф і продовжимо вести агітацію згідно із вимогами», - повідомив кандидат.

Зауважимо також, що станом на 3 липня у Луцьку на проспекті Волі продовжували висіти афіші зустрічі зі лідером партії «Європейська Солідарність» Петром Порошенком та іншими її представниками, яка відбулася ще 27 червня. Вказані листівки також розміщені на електроопорах.

Очільник обласного осередку «Європейської Солідарності» Іван Мирка повідомив представнику ОПОРИ, що немає жодної інформації щодо цих матеріалів.

«Волинська територіальна організація партії розповсюдженням листівок не займалася. Я у Facebook повідомляв про цю подію, повідомляв деяким людям наживо. Чесно кажучи, листівок, про які ви кажете, я й не бачив», - розповів Іван Мирка.

Нагадаємо, відповідно до частини 8 статті 69 «Про вибори народних депутатів України», місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування не пізніше як за сто днів до виборів відводять місця у людних місцях для розміщення матеріалів передвиборної агітації з додержанням принципу рівних умов.

До слова, на Волині не в усіх містах вчасно передбачили місця для агітації

Також, відповідно до статті 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності — від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області

тел.: +38 (098) 278 82 90

e-mail: volyn@opora.org.ua

Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)