З початку парламентської виборчої кампанії спостерігачі ОПОРИ звернулися до поліції з 39 заявами про порушення законодавства в Одеській області.

Найбільше заяв – 30 – стосуються порушень законодавчих вимог до виготовлення і розміщення рекламної агітаційної продукції, найчастіше це розміщення білбордів без вихідних даних. На другому місці за кількістю поданих заяв – можливий підкуп виборців шляхом надання безкоштовних послуг і товарів.

«Нагадуємо, що, відповідно до частини 23 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів України», забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск. Але цей вид порушень лишається найчастотнішим на території Одещини», - зазначив координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області Анатолій Бойко.

У розрізі округів за кількістю зафіксованих ОПОРОЮ порушень лідирують округи №134 (Малиновський район Одеси) і №142 (центр – м. Арциз), на яких подано по дев’ять заяв. По п’ять заяв подано до поліції на округах №№ 133 (Київський район Одеси) і 141 (центр - м. Білгород-Дністровський). На третьому місці перебувають округи №№137 (центр – м. Подільськ) і 140 (центр – м. Біляївка), де ОПОРА подала по чотири заяви.

За коментарями звертайтеся:

Анатолій Бойко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Одеській області

тел.: (048) 716 40 18

e-mail: odesakvu@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)