27 червня в Херсоні відбувся тренінг з теми «Ефективна поліція – забезпечення законності виборчого процесу», в якому взяли участь 29 працівників відділу превенції та 17 слідчих.

Тренер Громадянської мережі ОПОРА розпові правоохоронцям про основні типи порушень виборчого законодавства – як їх розпізнати, реагувати на них та розібрали найпоширеніші кейси.

Як розповів тренер  Громадянська мережа ОПОРА вже давно спостерігає за виборчим процесом і часто представники поліції зі свого боку недостатньо уваги приділяли фіксації  порушень виборчого законодавства, складалося мало протоколів. Відповідно не було покарання для суб’єктів виборчого процесу й політичні сили розуміли, що можна порушувати закон і за це немає ніякої відповідальності.

«Ми раді, що починаючи з президентської виборчої кампанії, були проведені тренінги для поліції.  Ми вже бачимо, що якісно змінюється ставлення правоохоронців до фіксації порушень виборчого законодавства, складається більше протоколів, відповідно суб’єкти виборчого процесу також звикають до того, що треба дотримуватися норм закону. Ми були дуже раді, що сьогодні представники поліції Херсонської області  були зацікавлені особливостями закону «Про вибори народних депутатів України». Вони намагалися розібратися для того, щоб потім якісно реагувати на те чи інше виборче порушення»

Учасники тренінгу в свою чергу зазначили, що тренінг допоміг їм розібратися в багатьох нюансах виборчого законодавства.

Як розповів слідчий слідчого управління ГУНП в Херсонській області Володимир Онищенко, його цікавили питання щодо списку виборців, підкупу виборців – як правильно діяти в таких випадках, як подібні ситуації документувати.

 Довідково: Ця ініціатива реалізується Всеукраїнською громадською організацією «Громадянська мережа «ОПОРА» в рамках проекту «Зміцнення законодавчих та виборчих процесів шляхом посилення громадської участі та надання технічної допомоги», який здійснюється Міжнародною фундацією виборчих систем (IFES) за британської допомоги від уряду Великої Британії. Будь-які думки, викладені в цьому документі, належать авторам і не обов’язково відображають погляди уряду Великої Британії.