У Києві спостерігачі ОПОРИ виявили поліграфію без вихідних даних про концерти за підтримки  кандидата в депутати Володимира Петрова. Останній запевнив, що такі екземпляри вже вилучені,  і помічники кандидата більше їх не використовуватимуть.  Але вже після розмови зі спостерігачами афіші, що не містять вихідних даних,  з'явилися знову.

Спочатку не було інформації про наклад, замовника, виконавця і відповідальну особу на афішах з анонсом концертів 11, 12 та 13 червня, які політик організовував  для мешканців Печерська (221 округ) в межах своєї кампанії.

Афіші агітконцертів за підтримки Володимира Петрова, зафіксовані у різних місцях Печерська спостерігачами ОПОРИ

Спостерігачі ОПОРИ відвідали захід кандидата і вказали йому на  виявлені плакати.

19 червня Володимир Петров у коментарі ОПОРІ запевнив, що у його штабі всю поліграфію передивилися і вилучили ті примірники, які не були належно оформлені.

«Можливо, це був якийсь брак, - зазначив кандидат. - Ми відібрали всі примірники, на яких нема вихідних даних, і ми їх більше не використовували».

Два примірники плаката про Володимира Петрова. Один з вихідними даними, інший — без.

Але на Печерську з'явились нові плакати із зображенням кандидата — анонсують нові концерти  20 і 22-23 червня.

Нові афіші із зображенням кандидата - без вихідних даних

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Києві повідомив, що довготермінові спостерігачі й надалі відстежуватимуть розміщення політичної реклами й інформуватимуть правоохоронців у випадку порушення виборчого законодавства.

Друк агітаційної поліграфії регулює закон «Про вибори народних депутатів». Зокрема, у частині 7 статті 69 зазначено: «Друковані матеріали передвиборної агітації повинні містити відомості про замовника цих матеріалів, установу, що здійснила друк, або вказівку, що друк здійснено з використанням обладнання, що належить партії, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск».

 

У частині 23 статті 74 йдеться про таке:

“Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про замовника друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.”

 

 

 

тел.: 063 582 67 07

e-mail: [email protected]

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)