Станом на 14 червня в усіх 5 окружних територіальних виборчих комісіях області сталися заміни. Рішенням Центральної виборчої комісії у зв’язку з поданням замінено 10 членів ОВК, серед них керівний склад комісії.

Зокрема, в ОВК № 101 (центр – смт Голованівськ) замінили заступника голови комісії Володимира Остапенка на Віктора Коверка (від політичної партії «Громадянська позиція»). А в ОВК № 102 (центр – м. Знам’янка) припинили достроково повноваження секретаря комісії Ігоря Грінченка, натомість секретарем призначили Тетяну Адамову (від політичної партії «Правий сектор»). Відповідні постанови №992 від13 червня№ 974 від11 червня№ 965 від 10 червня№ 949 від 6 червня№ 942 від 5 червня оприлюднено на сайті ЦВК.

Достроково припинили  повноваження двох членів комісії в ОВК № 99. Віталія Сторчауса замінила Марина Чорна (Радикальна партія Олега Ляшка), а Олега Шевченка – Інна Куцик («Відродження»).  Як повідомляла ОПОРА, в цьому ОВК також планують замінити секретаря комісії, наразі відповідного рішення на сайті ЦВК немає . 

Замінили також двох членів комісії в ОВК № 100 (центр – м. Бобринець). Марину Бурмінську замінила Юлія Янкевич («Громадянська позиція»), а Нелю Смолій – Наталія Федорчук (Всеукраїнське об’єднання «Свобода»).  

А в ОВК № 101 (центр – смт Голованівськ), окрім заступника голови комісії, замінили двох членів комісії: замість Світлани Марчак в комісії працюватиме Людмила Кулик («Народний фронт»), а Олену Яцун замінить Роман Непотенко (Конгрес Українських Націоналістів).

В ОВК № 102 (центр – м. Знам’янка) замінили  членкиню комісії Валентину Попову. Замість неї працюватиме Людмила Горбань ( партія «5.10»). Також одного члена комісії замінили в ОВК № 103. Замість Юрія Голяка виконуватиме обов'язки члена комісії Віктор Матвєєв («Громадянська позиція»).

«Наразі мова не йде про масову заміну членів ОВК. Однак спостерігачам ОПОРИ відомо, що в кількох ОВК по 7-6 членів з інших міст. У подальшому  це може ускладнювати роботу комісії. Сподіваємося, що  під час формуванням дільничних виборчих комісій не повториться ситуація 2 туру президентських виборів, коли членів ДВК шукали  в тому числі по оголошенням в соціальних мережах», – зазначила  координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Як раніше повідомляла ОПОРА, 31 травня Центральна виборча комісія утворила 199 окружних виборчих комісій у максимальному складі 18 осіб.

Відповідно до частини 1 статті 31 України «Про вибори народних депутатів України», повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складення присяги не менш як двома третинами її мінімального складу, визначеного частиною першою статті 27 цього Закону, на її першому засіданні, яке проводиться не пізніш як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення.

За коментарями звертайтеся:
Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області
тел.: 0957943072

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться щепонад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будутьнабагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)