Внаслідок інциденту на Оболоні, де чоловік напав на агітнамет “Свободи”, поліція відкрила кримінальне провадження за статтею “хуліганство”. 

Про це ОПОРІ повідомила речниця управління Національної поліції Києва Оксана Блищик.

Спостерігачі ОПОРИ відвідали місце події та поспілкувалися з очевидцями. Все трапилося на невеликому ринку за адресою Героїв Сталінграда, 48. Дмитро Шкір працює у кіоску по сусідству з агітнаметом “Свободи”. Розповів, що до  палатки з партійною символікою підійшов агресивно налаштований чоловік і почав її громити. Пан Дмитро  втрутився і спробував зупинити нападника. На його думку, чоловік був з проросійськими поглядами і  для нього намет “Свободи” став своєрідним подразником. Правоохоронці, зі слів Шкіра, були тут не одразу, а наступного дня. 

Сам напад трапився  12 червня, а 13-го Всеукраїнське об’єднання “Свобода” заявили про нього публічно.

У поліції ОПОРІ повідомили, що заяву було зареєстровано після інциденту, ввечері і  в територіальному відділку - без дзвінка на екстренний номер 102. Внаслідок нападу відкрито кримінальне провадження за статтею “хуліганство” .

Представник “Свободи” Олександр Солонько пояснив, що агітаторки, які стали жертвами нападу, розгубилися і злякались, тому не зорієнтувалися і не викликали поліцію одразу. Але представники партії встигли зробити фотографії, за якими можна спробувати впізнати нападника.

Підпис: Фотографія Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Світлину зроблено під час інциденту. Темноволосий чоловік на фото - нападник. Сивий - Дмитро Шкір. 

Хоча це провадження розглядають як хуліганство, воно також може мати ознаки порушення виборчого законодавства. Громадянська мережа ОПОРА нагадує - цей сегмент діяльності регулює закон “Про вибори народних депутатів:

  • Виборчий процес здійснюється на засадах свободи передвиборної агітації (ч.2 ст. 11).
  • Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України (ч.1 ст. 68).
  • Перешкоджання здійсненню права на проведення передвиборної агітації, а також порушення встановленого законом порядку проведення такої агітації тягнуть за собою відповідальність, встановлену законами України( ч. 25 ст 74).
За коментарями звертайтеся:
Максим Зінчук,
координатор спостереження
Громадянської мережі ОПОРА
за виборами в Києві
тел.: 063 582 67 07
e-mail: kyiv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)