У м. Ромни Сумської області невідомі пошкодили два сітілайти із зображеннями потенційного кандидата у народні депутати по 161 округу та двері офісу роменських міської та районної партійних організацій Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина». Про це повідомила спостерігачка ОПОРИ.

Так, сітілайти із привітаннями до Міжнародного дня дітей від імені потенційного кандидата у народні депутати Віктора Ладухи  (розміщені по вул. Аптекарській) обмалювали чорною фарбою.

Як повідомили в поліції, аналогічно, чорною фарбою, пошкодили двері офісу міської та районної партійної організації ВО «Батьківщина», що знаходиться на вул. Коржівській.  На момент прибуття на місце спостерігачки ОПОРИ, фарбу з дверей вже змили.                                                

У відділі комунікації поліції Сумської області у коментарі ОПОРІ повідомили про те, що до чергової частини Роменського відділу поліції надійшла відповідна заява. Наразі поліцейські встановлюють особу та місцеперебування зловмисника, а також мотиви скоєного правопорушення.

Представник «Батьківщини» також прокоментував цей інцидент ОПОРІ.

«Я вважаю це не гідною поведінкою слабкої політичної сили, котра не готова вести чесну конкуренцію. Гідно, коли чинять навпаки – висвітлюють ті дії, котрі вони зробили. Це низький вчинок, не гідний наших емоцій», – сказала голова Роменського міського осередку «Батьківщини» Альбіна Хоменко.    

Радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Павло Романюк наголошує, що, оскільки ні представник відповідної політичної сили, ні партія не зареєстровані як суб’єкти виборчого процесу, зазначені діяння не можуть кваліфікуватися за ч. 2 ст. 157. Водночас такі дії можуть мати ознаки хуліганства (ст. 296 ККУ). Відповідно до чинного законодавства власники пошкоджених рекламних конструкцій можуть звернутися до поліції з метою виявлення та притягнення до відповідальності правопорушників.    

За коментарями звертайтеся:

Ольга Коренєва, координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області

тел.: (066) 931 23 56

e-mail: sumy@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)