Представник Громадянської мережі ОПОРА не зміг подати пакет документів для реєстрації спостерігачів через відсутність чергових членів Окружної виборчої комісії у приміщенні ОВК. Інцидент трапився у м. Горохів 5 червня 2019 р.

Прибувши в окружну виборчу комісію в одномандатному виборчому окрузі №20 5 червня 2019 р. представник Громадянської мережі ОПОРА мав намір внести до ОВК подання для реєстрації спостерігачів. Втім, за адресою, зазначеною на офіційному сайті Центральної Виборчої Комісії як офіційна адреса ОВК, приміщення було закрите, членів комісії на місці не було.

Був відсутній і графік роботи Окружної виборчої комісії. Крім того, на сайті ЦВК відсутні контактні телефони окружної виборчої комісії, тому з головою ОВК зв’язатись не вдалось.

Відтак, представник ОПОРИ звернувся до голови Горохівської районної державної адміністрації Юлії Гринчук з питанням, чи забезпечили органи місцевої влади ОВК усім необхідним для роботи. Голова Горохівської РДА повідомила, що виборчу комісію забезпечили необхідним для роботи приміщенням і технікою.

Разом з тим, представник ОПОРИ звернувся до керівника апарату РДА Людмили Косюк з проханням надати контакти когось з керівного складу виборчої комісії. Контакти до керівника ОВК отримати не вдалося.

У зв’язку з тим, що представнику ОПОРИ не вдалось внести подання для реєстрації спостерігачів, було написано заяву в поліцію щодо порушення гарантій діяльності суб’єкта виборчого процесу щодо внесення подання для реєстрації спостерігачів.

Нагадаємо, що відповідно до частини 5 статті 78 Закону України «Про вибори народних депутатів України» офіційний спостерігач від партії, кандидата у депутати, громадської організації реєструється окружною виборчою комісією за поданням уповноваженої особи партії у відповідному одномандатному або загальнодержавному окрузі, кандидата у депутати у цьому одномандатному окрузі або керівника відповідної громадської організації.

Крім того, згідно з пунктом 14 частини 2 статті 31 цього Закону до повноважень Окружної виборчої комісії належить реєстрація офіційних спостерігачів від партій, кандидата у депутати, громадської організації.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Волинській області
тел.: +38 (093) 664 26 56
 
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)