Спостерігачі ОПОРИ протягом 21-22 листопада 2020 року зафіксували розміщення друкованих матеріалів з ознаками агітації, а також низку рекламних роликів за кандидатів на посаду міського голови Слов’янська у відеохостингу YouTube. Щодо дій з ознаками порушень виборчого законодавства ОПОРА звернулась з заявою до поліції.

Спостерігачі ОПОРИ  зафіксували на стовпі біля виборчої дільниці №141225 друковані матеріали з ознаками політичної реклами від кандидата на посаду міського голови Слов’янська Павла Придворова. Вхідні дані – інформація про замовника, тираж, особа, відповідальна за друк, відсутні. 

Складено заяву до поліції щодо ймовірного порушення виборчого законодавства. 

У “день тиші” напередодні дня голосування було зафіксовано низку роликів з ознаками політичної реклами за обох кандидатів на посаду міського голови Слов'янська. Так, за кандидата від політичної партії “Опозиційна платформа “За життя” Павла Придворова агітувала Неля Штепа та Вадим Рабінович, а також безпосередньо сам кандидат.  Окремо було зафіксовано ролик з політичною рекламою від Вадима Ляха, кандидата на посаду очільника міста від політичної партії “Опозиційний блок”. На відео з офіційного каналу YouTube ОПОРА Донеччина, які фіксували спостерігачі, зазначається дата та час трансляції роликів. 

Від представників Громадянської мережі ОПОРА до Слов’янського відділу поліції подано заяву щодо ймовірних порушень виборчого законодавства. 

Також 21 листопада на свої сторінці у Фейсбук Вадим Лях опублікував допис, у якому зазначив, що зранку від мешканців поступають повідомлення про те, що у під’їздах будинків та на автівках знаходять друковані листівки від його імені. Він назвав це прийомами “чорних політтехнологів” та додав, що з приводу цього факту звернувся до поліції.

Старший інспектор Слов'янського відділу поліції, капітан поліції Марія Тюріна, підтвердила факт звернення Вадима Ляха до поліції, а також зазначила, що наразі триває перевірка інформації та з’ясування всіх обставин події.

Відповідно статті 52 Виборчого кодексу, передвиборна агітація розпочинається кандидатом, партією (організацією партії) наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (кандидатів) і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування. Агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після дня призначення повторного голосування, і закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем повторного голосування. Передвиборна агітація у період виборчого процесу поза строками, встановленими у цій статті, забороняється.

 За коментарями звертайтеся:

Наталія Боровська, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Донецькій області

тел.:+380(50)544 29 56

email: borovska.opora@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Громадське спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня на підконтрольній Україні території Донецької області здійснює ГО «Точка доступу» в рамках загальнонаціональної кампанії Громадянської мережі ОПОРА

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)