Спостерігачі ОПОРИ зафіксували, що на виборчій дільниці № 530759 (с. Мильці, вул. Центральна, 18) кабінки для голосування та виборчі скриньки розташовані в окремих кімнатах.  

Члени ДВК перебувають у приміщенні, де знаходяться виборчі скриньки. Для того, щоб потрапити в кабінку для голосування, необхідно зайти до окремої кімнати. А потім повернутися, щоб вкинути бюлетень у скриньку.

Нагадаємо, на цій же дільниці зафіксована і відсутність пандусу для доступу маломобільних груп населення.   

Відповідно до абзацу 2 частини 5 статті 62 Виборчого кодексу України розміщення обладнання у приміщенні для голосування планується таким чином, щоб місця видачі виборчих бюлетенів, вхід і вихід з кабін для таємного голосування, виборчі скриньки були у полі зору членів дільничної виборчої комісії та осіб, які відповідно до цього Кодексу мають право бути присутніми у приміщенні для голосування, а також щоб забезпечувалося вільне пересування виборців, у тому числі осіб на кріслах колісних та інших маломобільних груп населення.

За коментарями звертайтеся:

Костянтин Донченко, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Полтавській області

тел.: +380669973820

email: donchenko.poltava@gmail.com 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт |Фейсбук |Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)