Станом на вечір 28 жовтня територіальні виборчі комісії Чернівецької області прийняли більшість протоколів від комісій нижчого рівня. Винятком є лише Чернівецька обласна ТВК: із 52 комісій здали протоколи лише 16. Деякі комісії відправлені на уточнення.

У Вижницькій, Дністровській та Чернівецькій районних ТВК прийнято більшість протоколів  сільських, міських, селищних комісій нижчого рівня.

Вижницька районна ТВК. Прийняли протоколи  семи комісій нижчого рівня, одну з яких відправляли на уточнення. Наразі протоколи ще від однієї на уточненні, а ще одна комісія – поки ще не привозила документи.

Дністровська районна ТВК. Всього в районі 10 територіальних виборчих комісій, прийнято протоколи від чотирьох, на уточненні - одна, на перерахунку - жодної.

Чернівецька районна ТВК. З 33 територіальних виборчих комісій  прийняли протоколи від трьох,  на уточненні - вісім, на перерахунку жодної.

Чернівецька міська ТВК. Зі 115 дільничних виборчих комісій територіальною комісією прийнято  55 протоколів, на уточненні - 22, на перерахунку - 7.

Чернівецька обласна ТВК. З 52 комісій протоколи прийняли від 16 територіальних виборчих комісій, на уточненні - три.

Згідно з Постановою ЦВК №386 від 15 жовтня 2020 року «Про Порядок підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці та складання протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці з відповідних місцевих виборів, порядок повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці» протокол про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інші документи дільничної виборчої комісії передаються відповідній територіальній виборчій комісії на її засіданні членами дільничної виборчої комісії, які здійснювали транспортування виборчої документації.

Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у відповідному виборчому окрузі з відповідних місцевих виборів здійснюється територіальною виборчою комісією після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій відповідно до частини 12 статті 254 Виборчого кодексу України.

За коментарями звертайтеся:
Богдан Старик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у  Чернівецькій області
тел.: +380932319531
 
Анна Ноголь, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області
тел.: +380978653860
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.