У Житомирі спостерігачі ОПОРИ 27 жовтня тричі фіксували, як члени ДВК №181447 переписували протоколи про підрахунок голосів. Голова ТВК виділила їм окрему кімнату, для засідання та уточнення протоколу, бо садочок, де знаходилась виборча дільниця, вже відновив роботу і туди не пускають сторонніх осіб.

Про це розповіла спостерігачка ОПОРИ.

«Спершу я зафіксувала, як члени ДВК переписували протоколи на лавці в сквері біля приміщення ТВК, зробила зауваження, викликала поліцію. Вони пішли до ТВК і продовжили переписувати там. Ми тричі фіксували. Потім я позвала голову ТВК, яка приказала їм їхати на ДВК. На що члени комісії відповіли, що повернутись на дільницю не можуть, бо вона в садочку, а там сьогодні вже є вихованці і на територію не пустять. У свою чергу голова обурилась, чому члени комісії про це одразу не повідомили. Голова відповіла, що уточнення незначні і вирішили їх внести на лавці», – каже спостерігачка ОПОРИ.

Голова Корольовської районної ТВК виділила для цієї ДВК окрему кімнату, щоб вони могли зібрати засідання та внести уточнення в протокол. Комісія зібралась і підготували уточнений протокол.

У свою чергу спостерігачка ОПОРИ написала заяву до поліції за фактом переписування протоколів.

У дитячому садочку №66, в якому була дільниця №181447 ОПОРІ розповіли, що ніхто з членів комісії до закладу 27 жовтня не звертався.

«До мене ніхто не звертався, я про це нічого не знаю. Дільниця є, ми були на дистанційній роботі, два дні до виборів і один день для підрахунку бюлетенів і після обіду ми робили дезінфекцію повністю ви ж розумієте, що це дитячий садочок. Сьогодні ми вже працюємо в штатному режимі. Я не знаю, що в них по законодавству прописано, це в мої обов’язки не входить. Я на даний момент керуюся санітарним регламентом під час адаптивного карантину. Там чітко прописано, що  під час адаптивного карантину вхід стороннім  особам в дошкільний заклад заборонено», – зазначила завідуюча.

Нагадаємо, на цій дільниці зранку 25 жовтня були відсутні кабінки для голосування.  Також тут зареєстрували фейкового спостерігача від ОПОРИ.

Нагадаємо, що відповідно до частин 37-39 статті 250 Виборчого кодексу України виборчі бюлетені з голосами виборців, поданими за кожного з кандидатів у депутати, включених до територіального виборчого списку кожної організації партії, запаковуються у пакети. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, прізвище кандидата та його порядковий номер у територіальному виборчому списку організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. У той же час, виборчі бюлетені з голосами виборців, які підтримали увесь територіальний виборчий список від організації партії, не підтримавши окремого кандидата у депутати, запаковуються у пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії. Пакети з цими виборчими бюлетенями, з голосами виборців, які підтримали територіальний виборчий список кожної організації партії, запаковуються в один паперовий пакет. На пакеті зазначаються назва місцевих виборів, номер територіального виборчого округу, номер виборчої дільниці, назва відповідної організації партії, кількість запакованих виборчих бюлетенів, дата і час пакування, ставляться підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та печатка комісії.

Відповідно до ч. 1 ст. 158-3 Кримінального кодексу України підписання головою, заступником голови, секретарем, іншим членом виборчої комісії, протоколу про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці не на засіданні виборчої комісії карається позбавленням волі на строк від двох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п'ять років.

Як повідомляла ОПОРА, у Бердичеві голова ДВК переписувала протоколи у кафе, на місце події викликали поліцію.

 

Ірина Кирилович, комунікаційниця ОПОРИ у Житомирській області
За коментарями звертайтеся:
Тарас Чмут, координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Житомирській області
тел.: +38098-829-62-64

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)