На виборчій дільниці №800105 у Дарницькому районі виборець заповнював бюлетень на одному зі столів, що знаходяться в приміщенні, чим порушив виборче законодавство. Спостерігач ОПОРИ повідомив про порушення членам дільничної виборчої комісії.

Однак ситуація сталася повторно з іншим виборцем. Після зауваження голові, було прийнято рішення винести стіл з приміщення, щоб виборці не мали зваби там голосувати.

У Дніпровському районі на дільниці №800441. Спостерігач зафіксував, як один виборець допомагав іншому заповнювати бюлетень за межами кабінки.

У Святошинському районі на дільниці № 800783 спостерігач ОПОРИ зафіксував, як один з виборців голосував на стільчику, що знаходиться за межами кабінки. На зауваження від спостерігача, виборець відповів, що не може проголосувати в кабінці за станом здоров‘я. На прохання пройти в кабінку, відповіла, що їй дозволили члени ДВК, коли видавали бюлетень.

Ще один випадок голосування поза межами кабінки для голосування був зафіксований у Солом’янському районі міста Києва на дільниці №800911

Згідно з ч. 5 ст. 248 Виборчого кодексу України виборчий бюлетень заповнюється виборцем особисто в кабіні для таємного голосування. Під час заповнення виборчого бюлетеня забороняється присутність інших осіб, здійснення фото- та відеофіксації у будь-який спосіб. Виборець, який внаслідок фізичних вад не може самостійно заповнити виборчий бюлетень, має право з відома голови або іншого члена дільничної виборчої комісії скористатися допомогою іншого виборця, крім члена виборчої комісії, кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, довіреної особи кандидата, уповноваженої особи організації партії, офіційного спостерігача.

Відповідно до частини 1 статті 16 Виборчого кодексу України голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

За коментарями звертайтеся:

Максим Зінчук, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Києві

тел.: 063 582 67 07

email: kyiv@opora.org.ua

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)