Поки члени ДВК №120441 очікували на позитивне рішення суду, виборцям були розіслані запрошення, де була зазначена адреса з сайту Держреєстру. 22 жовтень позов ДВК було відхилено, тож довелося терміново змінювати розташування приміщення дільниці. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Нагадаємо, дільниця №120441 мала розташовуватися за адресою м. П'ятихатки, вул. Мірошниченко, буд. 107 (відділення «Укрпошти»). За даними офіційного сайту Державного реєстру виборців ця дільниця утворена на постійній основі. Голова ДВК №120441 Світлана Горяна розповіла ОПОРІ, що доступ до приміщення члени ДВК 8 жовтня не отримали. Про це ОПОРА повідомляла раніше.

Члени ДВК №120441 подали адміністративний позов проти Дніпропетровської дирекції Акціонерного товариства «Укрпошта» в особі П’ятихатського відділення поштового зв’язку про визнання протиправними дій та зобов’язання вчинити дії. 22 жовтня була оприлюднена ухвала Шевченківського районного суду м. Києва, в якій йдеться про те, що заява позивача не відповідає вимогам, що встановлені ст. 161 КАС України. Станом на 16.30. недоліки не були усунені, тому позовну заяву залишено без руху та повернено заявнику.

Голова комісії Світлана Горяна розказала ОПОРІ, що члени комісії весь цей час працювали в приміщенні П'ятихатської міської ради (вул. Садова 79). «Ми отримували бюлетені в приміщенні міської ради і там їх зберігаємо сьогодні. В запрошенні для виборців ми писали:  вул. Мірошниченка, буд. 107», - сказала Світлана Горяна.

Секретар міської ради м. П'ятихаток Наталія Велика розказала, що прийнято рішення перенести дільницю до іншого приміщення. «Дільниця буде облаштована у приміщенні соціального захисту по вул. Мамона, 122», - сказала Наталія Велика.

Нагадаємо, подібна ситуація склалася і торік. В березні 2019 року ОПОРА повідомляла, що в П’ятихатках ДВК залишилась без доступу до приміщення, а також в липні члени ДВК тільки через рішення суду розпочали працювати у цьому приміщенні.

Нагадаємо, що відповідно до статті 62 Виборчого кодексу України голосування проводиться у спеціально відведених та облаштованих приміщеннях, в яких обладнуються кабіни для таємного голосування та визначаються місця видачі виборчих бюлетенів і встановлення виборчих скриньок. Обладнання приміщення для голосування покладається на дільничну виборчу комісію. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування або інші органи (посадові особи), які відповідно до закону здійснюють їх повноваження, забезпечують звичайні виборчі дільниці належними приміщеннями для організації їх роботи та проведення голосування відповідно до вимог цього Кодексу та нормативів облаштування таких приміщень, встановлених Центральною виборчою комісією, а також надають технічну допомогу в їх облаштуванні.

Відповідно до статті 40 Кодексу орган ведення Державного реєстру виборців виготовляє для кожного виборця іменне запрошення, яким повідомляє про включення його до попереднього списку виборців на відповідній звичайній виборчій дільниці, назву усіх виборів, на яких йому пропонується голосувати, адресу дільничної виборчої комісії, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Стаття 42 Виборчого кодексу України передбачає, що дільнична виборча комісія звичайної виборчої дільниці надсилає або доставляє в інший спосіб кожному виборцю іменне запрошення, отримане від органу ведення Державного реєстру виборців. Таке іменне запрошення надсилається або доставляється не пізніш як за дев’ять днів до дня голосування.

За коментарями звертайтеся:
Вадим Головченко, координатор Громадянської мережі ОПОРА зі спостереження за виборами в Дніпропетровській області.
тел.: 0678506592
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.