Кандидат на посаду Олевського міського голови Сергій Гончар, який балотується від Радикальної партії Олега Ляшка, подарував принтери  у сільські амбулаторії та дитячі садочки.

Про це кандидат прозвітував на своїй сторінці у Facebook.

«Вже в котре до мене, люди звертаються з певними проханнями про допомогу. Звичайно я не можу дозволити собі пройти повз. Мною були розглянуті подання які надійшли з с. Калинівка, с. Майдан, с. Пояски, с. Сущани та багато інших селищ нашої громади. Дивлячись в ці щасливі обличчя, сам стаю щасливішим і хочу ділитися цим щастям з іншими», – написав кандидат та опублікував фотозвіт.

На фото видно, що кандидат з подарунком відвідав амбулаторію та навчальні заклади, зокрема дитячий садочок та опублікував фото з дітьми. 

Фото з Facebook-сторінки кандидата

ОПОРА нагадує, що в частині 3 статті 31 Закону України «Про освіту» зазначено, що політичні партії (об’єднання), їх члени, депутати (кандидати в депутати) не мають права провадити свою діяльність в закладах освіти, зокрема створювати власні осередки чи в будь-який інший спосіб втручатися в їхню освітню діяльність.

На сайті Міністерства освіти і науки повідомляють, що МОН звернулося з листом до обласних державних адміністрацій, закладів професійної (професійно-технічної) та вищої освіти щодо недопущення політичної агітації у закладах освіти.

Отримати коментар Сергія Гончара та дізнатись, за чий рахунок придбані принтери, ОПОРІ не вдалося. На телефонні дзвінки він не відповідає, а на повідомлення в соцмережі з проханням прокоментувати відповів: «Шановна, Вам дійсно немає чим зайнятись?».

Зазначимо, що згідно з частиною 6 статті 57 Виборчого кодексу забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

До слова, експерти Громадянської мережі ОПОРА підготували детальний текстовий експлейнер по всіх дотичних нормах законодавства, аби детально розібратися, що таке підкуп виборців та які дії в разі його виявлення.

Як повідомляла ОПОРА, у селі Пилиповичі Новоград-Волинського району 15 жовтня кандидати від партії “Пропозиція” Сергій Сухомлин, Володимир Ширма та Олександр Широкопояс з подарунками відвідали дошкільний навчальний заклад.

 
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.