Розроблений ОПОРОЮ «Кодекс поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу» підписав в Запорізькій області третій посадовець - голова міста Дніпрорудне Юрій Коробов.  Вперше до такої ініціативи в області долучилася особа зі статусом міського голови.

15 жовтня під час зустрічі з ОПОРОЮ міський голова міста Дніпрорудне, Василівського району Запорізької області Юрій Коробов зачитав декларацію Кодексу, яку він зобов’язався підтримувати під час виборчого процесу до 25 жовтня включно:

«Я, Коробов Юрій Миколайович, міський голова Дніпрорудного підтримую демократичні стандарти проведення виборів та засуджую практику використання адміністративного ресурсу під час виборчої компанії. Підписуючи даний документ я беру на себе зобов’язання дотримуватися положення «Кодексу поведінки посадових осіб та державних службовців під час виборчого процесу», розробленого Громадянською мережею ОПОРА. Я не буду застосовувати у своїх цілях чи в інтересах інших кандидатів та партій адміністративний ресурс під час місцевих виборів 2020-го року. Я утримаюся, зокрема, від використання службової інформації в політичних цілях; залучення підлеглих до передвиборчої агітації; використання офіційних заходів пов’язаних з виконанням службових повноважень для виборчих цілей; ініціювання під час виборчої компанії нових чи додаткових пільг чи інших соціальних виплат тощо. Я ставлю підпис під цим документом для того, щоб в нашому місті і в громаді вибори відбулися прозоро і максимально чесно»

Станом на 15 жовтня в Запорізькій області Кодекс підписали також голова Широківської сільської громади Денис Коротенко та голова Великобілозерської сільської громади Ігор Батрак. На пропозицію долучитися до цього проєкту не отримано відповідей від міських голів Запоріжжя, Приморська та Енергодара та голів Запорізької обласної держадміністрації, Запорізької обласної ради і їхніх заступників.

За коментарями звертайтеся:

Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Запорізькій області

тел.: 067 726 23 83

email: taisiamelnicenko.opora@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)