13 жовтня Міністерство цифрової трансформації спільно з ОПОРОЮ презентували новий освітній серіал «ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій». З відео можна дізнатись про повноваження членів дільничних виборчих комісій, організацію їх роботи з підготовки і в день голосування.

Освітній серіал вже з’явився у безкоштовному доступі на платформі Дія.Цифрова освіта. Це 10 серій тривалістю 5-6 хвилин.

Переглянувши всі серії освітнього серіалу, ви отримаєте відповіді на такі питання:

  • хто такі члени ДВК і які вони мають повноваження;
  • які форми роботи ДВК та порядок документування;
  • коли і як ДВК отримує виборчі бюлетені;
  • як працювати зі списком виборців;
  • як відбувається підготовче засідання перед голосуванням;
  • як провести підрахунок голосів, бюлетенів і контрольних талонів;
  • як оформлювати та куди вести виборчу документацію після підрахунку.

Під час презентації регіональний координатор Громадянської мережі ОПОРА Андрій Токарський наголосив, що дільничні виборчі комісії є однію з форм участі виборців у виборчому процесі. «Саме ДВК організовують процедуру голосування, забезпечують можливість виборцям здійснити свідоме волевиявлення, щоб виборець міг прийти та проголосувати. Також важливими є безпекові питання, зокрема, щодо карантинних вимог. ДВК є на переводій в процесі волевиявлення — від моменту, коли виборець приходить у приміщення для голосування, і до моменту, коли підраховані всі голоси», — сказав Андрій Токарський.

Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан підкреслила, що дільнична виборча комісія — це остання і найближча до виборців ланка, відповідальна за організацію, підготовку та проведення виборів. «Цього року на команду ДВК покладено додаткову відповідальність — забезпечити волевиявлення громадян в умовах коронавірусу. Здоров’я та безпека українців відтепер на першому місці. Дотримання цієї надважливої місії лягло в основу нового освітнього серіалу про ДВК, який ми раді презентувати сьогодні, напередодні виборів, що відбудуться вже 25 жовтня», — заявила Валерія Іонан.

Виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Олександр Сушко зазначив, що цього року вибори екстраординарні. «Дуже багато складнощів, які повязані з тим, що безпрецедентно широкі повноваження місцевої влади, новий адміністративно-територіальний устрій, нова система виборів і коронавірус. Набір викликів є колосальним. Ця ініціатива є однієї з тих багатьох, які покликані допомогти громадянам зробити свій свідомий, прозорий і безпечний вибір», — сказав Олександр Сушко.

 

Фото: УКРІНФОРМ

Освітній серіал «ДВК. Про роботу дільничних виборчих комісій» — це курс Міністерства цифрової трансформації України та Громадянської мережі ОПОРА підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Матеріал відображає позицію авторів і не обов'язково збігається із позицією Міжнародного фонду «Відродження».