Івано-Франківський окружний адміністративний суд зобов'язав ТВК зареєструвати кандидатів в депутати від політичних партії «Об'єднання «Самопоміч» та  «Сила і честь», а також кандидата на посаду міського голови Надвірної. 

Нещодавно Громадянська мережа ОПОРА повідомляла, що 25 вересня Надвірнянська міська територіальна виборча комісія відмовила у реєстрації кандидату на посаду міського голови Василю Янцюку. Причина – виявленні комісією помилки та неточності у заяві кандидата. У своїй постанові ТВК зазначає, що уточнюючі документи від кандидата-самовисуванця комісія не отримала, тому йому вирішили відмовити у реєстрації.

Суд у своєму рішенні від 30 вересня  зобов'язав Надврінянську міську ТВК зареєструвати кандидатом Василя Янцюка. У рішенні зазначається, що з боку Василя Янцюка були допущені помилки та неточності, які могли б бути усунуті, якщо б комісія належно проінформувала потенційного кандидата. 

Також ОПОРА повідомляла, що 28 вересня відбулось засідання Яремчанської міської ТВК. На ньому залишили без розгляду питання щодо реєстрації кандидатів, включених до єдиного та територіальних списків політичної партії «Об’єднання Самопоміч». Члени комісії мотивували це тим, що 22 вересня уже було прийняте рішення відмовити кандидатам в реєстрації, через почерговість включення представників різної статі у виборчий список. 1 жовтня суд  встановив, що рішення ТВК про залишення питання без розгляду реєстрації кандидатів є безпідставним та зобов'язав Яремчаську міську ТВК зареєструвати кандидатів. 

Крім того, 1 жовтня суд зобов'язав Долинську міську ТВК зареєструвати кандидатів у депутати від політичної партії «Сила і честь». Комісія відмовила кандидатам в реєстрації, бо політична сила не повідомила про дату, час та місце проведення конференції, на якій висували кандидатів. У суді представники партії «Сила і честь» наголошували, що повідомили про проведення конференції у встановленні строки Івано-Франківську обласну територіальну виборчу комісію та електронною поштою проінформували Долинську міську ТВК. Суд вирішив, що партія, повідомивши Долинську міську ТВК електронним листом про проведення конференції, забезпечила право комісії на участь у конференції.

Нагадаємо, франківський адмінсуд відхилив позов партії «Пропозиція» до обласної ТВК. Також повідомлялося, що в обласній ТВК відмовили в реєстрації ОПЗЖ.

За коментарями звертайтеся:
Богдан Морикіт, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Івано-Франківській області.
тел.:+38 097 889 59 38
 
Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.