24 вересня 2020 року в селищі Десна Козелецького району (Деснянська громада) висунений партією «За майбутнє» кандидат у депутати Прилуцької міської ради подарував машину швидкої допомоги деснянській громаді. Це зафіксували спостерігачі ОПОРИ. Захід було анонсовано в соціальній мережі Facebook на сторінці Деснянської Громади з додаванням лого партії «За майбутнє».

Ініціатором був Олег Дмитренко, якого 20 вересня на конференції партія «За майбутнє» висунула кандидатом до Прилуцької міської ради, як лідера прилуцької команди.

Раніше Олег Дмитренко був депутатом Верховної Ради 8 скликання по 210 округу (до меж якого входить смт. Срібне) від політичної партії Блок Петра Порошенка «Солідарність». Також Олег Дмитренко є співзасновником Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю (СТОВ) «Батьківщина», яке теж розташоване на території Срібного.

Олег Дмитренко презентував подаровану від його благодійного фонду карету швидкої допомоги. За інформацією спостерігачів ОПОРИ, благодійний фонд «Надія Сіверщини» СТОВ «Батьківщина» надає матеріальну допомогу на близько 10 мільйонів гривень та утримує соціальну інфраструктуру в населених пунктах, де обробляє землю. Представники партії «За майбутнє» також були присутні на врученні подарунку.

«Сьогодні я є ініціатором, через Благодійний фонд, кошти виділили з всього підприємства «Батьківщина», ніяких грошей, ні з небі, ні з бюджету – це кошти з молока, м’яса, зернових. Ми купили цю машину, щоб у вас, в першу чергу в сім’ях військових була надія на те, поки вони воюють, виконують свої обов’язки, їх сім’ї будуть забезпечені, не хочу казати всім необхідним, але санітарний автомобіль – це необхідна річ і вона повинна бути. Тому починаємо з самого необхідного, з санітарного автомобіля. Тож сьогодні ми передаємо вашій громаді (машину швидкої допомоги – ред.)»,– говорив Олег Дмитренко під час заходу.

Машину Олег Дмитренко передавав разом з представником партії «За майбутнє» Артемом Севастьяном.

Зазначимо, що 26 серпня Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало роз’яснення стосовно права політичних партій здійснювати благодійну діяльність: політичні партії під час провадження статутної діяльності не можуть використовувати свої майно та кошти на благодійну діяльність. Благодійна допомога в період виборчого процесу не повинна надаватись від імені політичної партії або будь-яким чином пов’язуватись із її діяльністю. Благодійна допомога від партії в період виборчого процесу містить ознаки непрямого підкупу виборців. Вона передбачає кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п’яти років або від двох до шести років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк п’ять років (частина 3 статті 160 Кримінального кодексу України). Виборчий процес розпочинається за 50 днів до дня місцевих виборів — 5 вересня.

Виборчий кодекс передбачає, що політична партія стає суб’єктом виборчого процесу з моменту висування кандидатів на відповідних виборах (пункту 3 частини 1 статті 22), а передвиборну агітацію може розпочати наступного дня після дня прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидата (частини 1 статті 52). Отже, після висування кандидатів на з’їзді (конференції) вказана організація партія набула статусу суб’єкта виборчого процесу.

Нагадаємо, що частина 6 статті 57 Виборчого кодексу України вказує, що забороняється проведення передвиборної агітації або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, у тому числі від імені благодійних організацій, засновниками або членами яких є кандидат (кандидати), партія (місцева організація партії), та інших благодійних організацій, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), партію (місцеву організацію партії) або згадуванням імені кандидата, назви партії (місцевої організації партії), символіки партії.

Передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям незалежно від їх підпорядкування та форми власності грошей, продуктів харчування та спиртних напоїв, товарів (крім матеріалів передвиборної агітації, виготовлених за рахунок виборчого фонду, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, згадування імені або зображення кандидата, який балотується на виборах, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, запальнички, сірники, значки, бейджі, USB-флешки, вимпели, прапори, книги, пакети, футболки, кепки, шарфи, парасолі та інші матеріали передвиборної агітації, вартість яких не перевищує 6 відсотків неоподатковуваного мінімуму доходів громадян), пільг, переваг, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних та нематеріальних активів, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати чи не голосувати за певного кандидата (кандидатів), згадуванням імені такого кандидата (кандидатів) або партійної символіки, вважається підкупом виборців.

 

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)