Станом на 18 серпня 2020 року в складі територіальних виборчих комісій, які здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів в Кіровоградській області, відбулося 79 замін. Як свідчить аналіз ОПОРИ, найбільше своїх представників у ТВК змінили партії «Слуга Народу» та «Голос».

Постановою №172 від 10 серпня Центральна виборча комісія сформувала в Кіровоградській області 17 територіальних виборчих комісій. Після цього, станом на 18 вересня, склад ТВК в Кіровоградській області змінювався ще 10 разів: відповідно до постанов ЦВК № 179 від 14 серпня 2020 року, №183 від 18 серпня 2020 року, №191 від 20 серпня 2020 року, №198 від 21 серпня 2020 року, №207 від 28 серпня 2020 року, №216 від 1 вересня 2020 року, №230 від 4 вересня 2020 року , №239 від 8 вересня 2020 року, №243 від 10 вересня 2020 року   та № 262 від 14 вересня 2020 року.

Відтак, з початку створення ТВК і дотепер, у комісіях області відбулося 79 замін від 28 партій. Підставою для усіх замін стало внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Заміни відбулися в багатьох ТВК утворених Центральною виборчою комісією.  Найчастіше міняли своїх представників  партії: «Слуга народу» (19 замін) та «Голос» (13 замін). На порядок менше змінювали членів територіальних виборчих комісій представники політсил – «За майбутнє» (7 змін), «Європейська Солідарність» та «Сам за себе» по 4 заміни кожна.

Серед інших партій ситуація виглядає наступним чином: «Патріоти Волині», «Батьківщина», замінили по 3 представника; «Солідарність жінок», «Студентська партія», «За Одещину» по дві заміни; «Нова політика», «Єдина родина», «Лібертаріанська партія 5.10», «Зелена планета», Партія пенсіонерів України, «Наш дім – Одеса», «Соціалістична партія Олександра Мороза», «Партія твого міста», «Велика країна», «Спільна справа», «Нам тут жити», «Партія місцевих громад», «Опозиційний блок», «Блок Міхеіла Саакашвілі», «Партія Шарія» - по одній заміні.

Однією з причин дострокового припинення повноважень члена відповідної територіальної, дільничної виборчої комісії відповідно до пункту 2 частини 4 статті 208 Виборчого кодексу України, є внесення подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії.

Більше того, відповідно до зазначеної статті, повноваження членів ТВК припиняються достроково і з інших причин: у зв’язку з особистою заявою про складення повноважень члена комісії; припиненням його громадянства України; вибуттям на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов’язків члена комісії; реєстрацією його кандидатом у депутати місцевої ради, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови; реєстрацією його довіреною особою кандидата в депутати або кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови; відмовою від складення присяги члена комісії; порушенням присяги члена виборчої комісії, що виявилося як систематичне невиконання покладених на нього обов’язків, засвідчене не менш як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії, до складу якої він входить; систематичним невиконанням покладених на нього обов’язків або одноразовим грубим порушенням ним законодавства України про місцеві вибори, що встановлено рішенням суду або рішеннями виборчої комісії, яка утворила відповідну комісію (сформувала її склад), двома і більше неявками на засідання виборчої комісії без поважних причин або неявкою на засідання виборчої комісії у день голосування; набранням щодо нього законної сили обвинувальним вироком суду за вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, кримінального правопорушення проти виборчих прав громадян чи корупційного кримінального правопорушення; набуттям ним членства в іншій виборчій комісії будь-якого рівня, що здійснює підготовку та проведення місцевих виборів; визнанням його судом недієздатним або безвісно відсутнім; виявленням обставин, що позбавляють особу права входити до складу виборчої комісії; його смертю або оголошення його померлим.

За коментарями звертайтеся:

Зоя Лебідь, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області

тел.: 0957943072

email: knrmisto@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

Сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)