Територіальні виборчі комісії на Сумщині провели свої перші засідання. Члени комісій прийняли присягу та розглянули організаційні питання. Жодна комісія не зібралась в повному складі, утім порушень кворуму не було.

Перше засідання Сумської обласної територіальної виборчої комісії відбулось 12 серпня. У засіданні взяли участь 10 членів комісії з 18. Всі присутні члени комісії прийняли присягу та розглянули питання щодо графіка роботи ТВК, а також графіка чергувань членів ТВК.

На засіданні був присутній весь керівний склад комісії: голова комісії Яна Леоненко («Слуга народу»),  заступник голови комісії Роман Петренко («Опозиційна платформа – за життя»), секретар комісії Світлана Положій («Європейська солідарність»). Щодо питання про визначення посад на платній основі члени комісії не дійшли згоди, тому його перенесено на наступне засідання.

Також 12 серпня відбулось засідання Сумської міської територіальної виборчої комісії. На ньому були присутні 12 членів комісії з 18.

З керівного складу у засіданні взяли участь тільки голова комісії Ірина Гончаренко («Слуга народу») та заступниця голови комісії Лариса Симоненко («Опозиційна платформа – за життя»). Секретарка комісії Людмила Пацюк («Солідарність жінок України») не змогла бути присутньою, оскільки, як повідомили спостерігачці ОПОРИ, вона проживає в Полтавській області. За словами керівництва комісії, через це її кандидатуру швидше за все замінять.

Для проведення засідання члени комісії обрали тимчасового секретаря Аллу Ковтун («Опозиційна платформа – за життя»).

Після прийняття присяги 12 членами комісії, вони також розглянули низку організаційних питань щодо роботи ТВК.

За інформацією спостерігачів ОПОРИ всі ТВК області провели перші засідання вчасно та без порушень.

Нагадуємо, що відповідно до ч. 3 ст. 36 Кодексу перше засідання виборчої комісії скликається не пізніш як на другий день після дня її утворення. Згідно з ч. 1 ст. 38 Кодексу член виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якому він бере участь, в обов’язковому порядку ознайомлюється зі змістом частин третьої - шостої цієї статті, після чого складає присягу

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.