Харківська міська та Харківська обласна територіальні виборчі комісії провели свої перші засідання. Члени комісій прийняли присягу та приступили до виконання своїх обов'язків. Всі територіальні виборчі комісії, утворені 10 серпня, мають провести перші засідання не пізніше, ніж на другий день з дати утворення.

Харківська обласна виборча комісія

Харківську обласну виборчу комісію очолила Валерія Копоруліна, представниця партії «Слуга народу». Заступником голови комісії стала Інна Нурмагомедова («Європейська Солідарність»).. Секретарем цієї комісії став Владислав Токарєв («Голос»). Крім того, до складу комісії увійшли ще 15 членів. По два представника мають політичні партії «Опозиційна платформа – За Життя», ВО «Батьківщина», «За майбутнє», та по одному партії «Молодіжна партія України», «Громада і закон», «Партія українського народу», «Європейська солідарність», «Єдина країна», «Солідарність жінок України», «Голос», «Слуга народу», «Зелена планета».

На перше засідання з'явилися 12 з 18 членів ТВК, включно з усіма представниками керівного складу. Можна відзначити, що кворум для проведення засідання був і члени ТВК прийняли присягу.

Відсутніми виявилися представники політичних партій: «Молодіжна партія України» (Євгенія Власовець), «Громада і закон» (Василь Лесюк), «Єдина країна» (Дмитро Рудяченко), «Партія українського народу» (Марина Малишева), «Зелена планета» (Софія Савченко) та «Опозиційна платформа – За Життя» Євген Пархоменко.

Засідання відбулось без конфліктів. Спостерігачі ОПОРИ відмічають, що приміщення не обладнане для людей з інвалідністю, інформаційної таблички на вході поки немає, проте стенд для оприлюднення офіційних матеріалів є.

Режим роботи комісії затверджений з 9:00 до 18:00, перерва з 13 до 14 години.

Харківська міська виборча комісія

Харківську міську ТВК очолила Ольга Мозгова («Голос»). Заступником призначили Ганну Теплову (ВО «Батьківщина»), секретарем – Ніну Салтикову («Слуга народу»).

На засіданні було присутніми 15 з 18 членів комісії. Ніхто не відмовився від прийняття присяги й відповідно кворум був.

Щодо 3-х відсутніх, то вони не вийшли на зв'язок. Як і в ситуації з обласною виборчою комісією, мова йде про представників непарламентських партій: Катерину Григову («Віче»), Наталю Малятко («Всеукраїнське об'єднання «Громадський контроль») та Владиславу Носову («Національно-демократичне об'єднання «Україна»).

Приміщення ТВК також не підготовлено для відвідування осіб із інвалідністю та інших маломобільних груп людей.

Затверджений графік роботи: з понеділка по п'ятницю комісія працює з 9:00 до 18:00, а у суботу з 10:00 до 13:00.

За коментарями звертайтеся:

e-mail: [email protected]

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за черговими місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня. До спостереження залучено 188 спостерігачів по всій країні, а в день голосування до них долучаться короткотермінові спостерігачі. Крім того, ОПОРА також моніторить використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, а громадські омбудсмени досліджують вільний доступ до виборчих дільниць та захищають виборчі права громадян.

 Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)