В Харкові, на ДВК №631594, на бульварі Богдана Хмельницького, 30 на ранковому засіданні з’ясувалося, що в сейфі відсутня печатка ДВК, хоча на вечірньому засіданні печатка була та, за свідченням членів ДВК, була покладена до сейфу. Через відсутність печатки станом на 9.30 виборча комісія не може розпочати процес голосування.

Голова ДВК Ганна Гладка (суб’єкт подання Свобода – ВО «Свобода») не може однозначно пояснити де знаходиться печатка. Спостерігач ОПОРИ, вбачаючи ознаки правопорушення, викликав правоохоронців, які вже розпочали процесуальні дії на виборчій дільниці.

Через відсутність печатки виборча дільниця не може розпочати роботу. Контрольні листи до скриньок голосування спочатку були вкинуті без печатки ДВК, однак Фрунзенська районна в м. Харкові виборча комісія зупинила цей процес та для запуску голосування на виборчій комісії вирішила проставити на контрольних листах печатку районної виборчої комісії.

Наразі вирішується дилема: з одного боку, районна виборча комісія не може виносити свою печатку з приміщення комісії, а ДВК очікує представників районної виборчої комісії з печаткою для постановки на контрольних листах. Як планується організовувати процес підрахунку голосів, коли знадобиться печатка ДВК, доки не зрозуміло.

За коментарями звертайтеся:
Вікторія Шевчук,
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Харківській області
066 047 07 72
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.