Журналіста видання Громадянської мережі ОПОРА “Точка ОПОРИ” не допустили на засідання Мукачівської міської виборчої комісії 07 жовтня. Голова комісії Володимир Гоменюк (партія “Блок Петра Порошенка «Солідарність») та член комісії Сергій Носалюк (партія «Опозиційний блок») «усно попросили» міліцію вивести із приміщення комісії представника ОПОРИ як «невстановлену особу».

Засідання Мукачівської ТВК почалося о 17.00, однак публічного повідомлення про час початку засідання не було анонсовано. Відтак журналіст – як журналіст видання «Точка ОПОРИ», – прийшов у приміщення комісії трохи пізніше часу початку.

Голова комісії, представник партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Володимир Гоменюк заявив, що журналіст запізнився на початок, відтак повинен негайно покинути засідання. На прохання журналіста до секретаря про реєстрацію, голова комісії заперечив у цьому, зазначивши, що негайно викличе міліцію, якщо кореспондент добровільно не покине засідання.

Журналіст ОПОРИ пояснив членам ТВК, що у Законі не вказано часу, коли журналіст має реєструватися на засідання. Водночас там передбачено право присутності представників ЗМІ на засіданнях Центральної, територіальних та дільничних виборчих комісій. Відтак показав своє посвідчення журналіста і вкотре попросив його зареєструвати та не робити з процедурного моменту теми для суперечок та сварок.

Втім голова для більшої переконливості поставив перед комісією питання на голосування – аби відмовити кореспонденту в праві бути присутнім на засіданні, оскільки журналіст «Точки ОПОРИ», за версією голови комісії, – «невстановлена особа». Більшість членів ТВК підтримали пропозицію голови. Рішення так і звучало: «позбавити права невідому особу бути на засіданні комісії». На зауваження журналіста, що для такого голосування варто хоча б зареєструвати його, комісія не відреагувала. Для виконання рішення голова викликав міліцію.

Представники правоохоронних органів, не бажаючи розбиратись у ситуації, без вимоги надати документальні свідчення відповідного рішення, на «усне прохання» члена комісії Сергія Носалюка унеможливили присутність представника ОПОРИ на вечірньому засіданні Мукачівської міської виборчої комісії у середу, 07 жовтня, вивівши його за межі приміщення.

Член комісії Сергій Носалюк усно заявив про свою готовність бути свідком, аби журналісту «Точки ОПОРИ» призначили адміністративний арешт, термін якого, як відомо – до 15 діб.

У таких діях з боку голови комісії Володимира Гоменюка та працівників Мукачівського МВ УМВС в Закарпатській області ОПОРА вбачає ознаки перешкоджання законній професійній діяльності журналіста, відповідальність за що передбачена статтею 171 Кримінального Кодексу України.

Також у таких діях вбачаються ознаки порушення пункту 6 частини 9 статті 27 Закону України «Про місцеві вибори», яка передбачає право присутності журналіста на засіданнях комісій – не більше двох представників від одного ЗМІ.

Дії голови Мукачівської ТВК та працівників Мукачівського МВ УМВС в Закарпатській області представники Громадянської мережі ОПОРА в Закарпатській області оскаржуватимуть у встановленому законодавством порядку.

Про інцидент і ознаки неправомірних дій Гоменюка щодо журналіста «Точки ОПОРИ» повідомлено і керівництво Закарпатського обласного осередку партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Там ОПОРУ поінформували, що внесли подання про заміну голови ТВК у місті Мукачево.

08 жовтня оприлюднена постанова ЦВК №399, згідно з якою повноваження Володимира Гоменюка як голови Мукачівської міської виборчої комісії припинені достроково. Його на посаді, за квотою «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», замінила Алла Димида.

Крім цього, партія замінила у міській виборчій комісії ще двох членів по своїй квоті – Івана Кипилу на Владислава Павленка; Олега Скорохода на Золтана Марусинця.

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.