У Малині Житомирської області 19 вересня відзначали День міста. Перед виборами нагодою привітати містян, нагадати про партію та представити кандидатів скористалась Анжеліка Лабунська, голова партії ВО «Батьківщина» у Житомирській області.

Напередодні свята по місту розклеїли оголошення про виступ Сергія Фоми з гурту «Мандри», який відбудеться за сприяння та в підтримку Анжеліки Лабунської. Внизу оголошення зазначено, хто буде кандидатом на посаду міського голови Малина та кандидатом в депутати Житомирської обласної ради: «Кандидати від ВО «Батьківщина» Шостак О. Г. кандидат на посаду міського голови м. Малин, Омельченко М. А. кандидат в депутати Житомирської обл. ради. Андрійцев О. М. кандидат в депутати Житомирської обл. ради», – йдеться в оголошення.

0 Oholoshennia VO Batkivshchyna

 

Під час концерту до присутніх з вітальним словом звернулась Анжеліка Лабунська: «Команда партії «Батьківщина», вона ніколи не підводила ні свій народ, не Україну. Завжди була разом з людьми. Хочемо подарувати цей альбом, який ходить всім світом, щоб він був у бібліотеці міста Малина і люди теж згадували події тих страшних часів, які відбулися у 2014 році. Але я вважаю, що краща пам'ять за загиблими це те, що вони мріяли і за що віддали життя, щоб ми втілили в своєму житті. Я думаю, що команда партії «Батьківщина» обов’язково це зробить. Ще раз зі святом».

Така активність обласного осередку ВО «Батьківщина» свідчить про фальстарт агітації. На момент проведення заходу, вищевказані особи не були зареєстровані як суб’єкти виборчого процесу.

Після їх реєстрації, як кандидатів, відповідно до ч. 5 ст. 54 Закону України «Про місцеві вибори»: «Передвиборна агітація може проводитися у таких формах, як проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів за підтримки місцевої організації партії - суб’єкта виборчого процесу, кандидата, також оприлюднення інформації про таку підтримку».У той же час відповідно до ч. 6 ст. 54  «Підтримка місцевою організацією партії, яка висунула кандидатів на місцевих виборах, кандидатами від свого імені проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрацій фільмів, телепередач чи інших публічних заходів, а також проведення зазначених публічних заходів на підтримку місцевої організації партії, кандидата може здійснюватися лише у разі фінансування таких заходів із коштів власного виборчого фонду».

 
Контактна особа:
Ірина Кирилович,
прес-секретар мережі ОПОРА в Житомирській області
097 168 37 10          
За коментарями звертайтеся: Жанна Чмут, обласний координатор мережі ОПОРА
067 410 19 67
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.