Призначене на 13 лютого Першотравневим районним судом м. Чернівці підготовче судове засідання у справі головного підозрюваного в організації підкупу виборців на місцевих виборах у Чернівцях 2015 року Ростислава Білика відкладено, оскільки не з’явився обвинувачений та його захисник.

В судовому засіданні суддя повідомив, що захисник обвинуваченого на електронну адресу суду надіслав клопотання про відкладення підготовчого судового засідання, яке з технічних причин суд не зміг роздрукувати. Окрім того, суддя зазначив, що до судового засідання захисник по телефону повідомив суд про хворобу обвинуваченого. Про наступну дату підготовчого судового засідання у справі суд повідомить сторони додатково.

13.02.2019 chernivtzi BILUK

Нагадаємо, що у справі Ростислава Білика змінився суд – підсудність справи визначена за Першотравневим районним судом м. Чернівці. Причиною стало те, що протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями нового призначення не відбулося, оскільки не вистачає потрібної кількості суддів у Шевченківському суді для розподілу справи.

«Справа Білика» тягнеться з 2015 року. Три роки тому тоді ще кандидату в депутати Чернівецької міської ради було вручено підозру щодо організації підкупу студентів  за статтею 160 Кримінального кодексу України («Підкуп виборців»). У лютому 2018 року «справа Білика» таки почала розглядатися в Шевченківському районному суді міста Чернівці. Станом на  11 жовтня  2018 року троє свідків дали прямі свідчення, що їм пропонували грошову винагороду в обмін на голосування за Білика Ростислава, а ще раніше були засуджені троє організаторів підкупу. 17 жовтня припинились повноваження судді Олега Семенка. Автоматизова система розподілу справ досі визначає суддю, який буде головуючим по даній справі після трьох самовідводів суддів за листопад.

ОПОРА й надалі відстежуватиме перебіг судових засідань у цій справі. Нагадаємо також, що ОПОРА спільно з МВС та Національною поліцією розробила зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів щодо посилення відповідальності за порушення виборчого законодавства. Відповідальність пропонується посилити, зокрема, у частині непрозорості фінансування виборчих кампаній, підкупу виборців, порушення таємниці голосування, організації виборчих злочинів службовими особами тощо. У квітні 2018 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект №8270.

За коментарями звертайтеся:

Тарас Прокоп, координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області

тел.: +380954900504

e-mail: prokoptar@gmail.com

Марія Пащак, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Чернівецькій області 

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)