18 листопада під стінами ЦВК (Київ, пл. Лесі Українки, 1) відбувся мітинг проти, на думку прихильників політичної партії «Самопоміч», фальсифікацій під час виборчого процесу в Кривому Розі. Протестувальники вимагали скасувати результат виборів у місті.

19.11 mitynh

Мітинг розпочався близько 15:30 поблизу будівлі Центральної виборчої комісії. Присутні вимагали скасувати результати Криворізької міської виборчої комісії щодо другого туру виборів та розпустити діючу ТВК. Серед протестувальників були народні депутати від партії «Самопоміч» та члени фракцій з різних міст України, депутати інших політичних сил, небайдужі громадяни.

Новообраний депутат Київської міської ради та голова фракції «Об'єднання «Самопоміч» у Києві Сергій Гусовський висловив свою позицію:

«За нас ніхто не буде боротись за нашу державу. Влада не у ЦВК, а у вільних та гордих громад України! Захистимо чесне волевиявлення в Кривому Розі!»

Нагадаємо, що ОПОРА повідомляла про Криворізьку міську комісію, яка 16 листопада о 5 ранкуоприлюднила постанову № 148, в якій йдеться про перемогуЮрія Вілкула. За результатами підрахунку голосів, Юрій Вілкул («Опозиційний блок») набрав 49%, його суперник Юрій Милобог («Самопоміч») – близько 48%. Різниця між кандидатами становить лише 752 голоси.

Партія «Самопоміч» планує оскаржувати результат виборів.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Савчук,
координатор виборчих програм
Громадянської мережі ОПОРА у місті Києві
066 29 28 784
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.