На виборчій дільниці № 121392 у Ленінському районі (вул.Будьонного, 54 ) члени комісій перешкоджають роботі спостерігачів.

Позаду столів, за якими працюють члени виборчої комісії, розміщені лави. Через них спостерігачі не мають змоги контролювати дії комісії. Прибирати їх не хочуть, мотивують браком часу.

Згідно ст. 66, частини 9 Закону України «Про місцеві вибори» офіційний спостерігач від громадської організації має право:

п.3. перебувати на виборчих дільницях під час голосування, спостерігати з будь-якої відстані за діями членів виборчої комісії, у тому числі під час видачі виборчих бюлетенів виборцям і підрахунку голосів, не заважаючи членам виборчої комісії фізично.

На дільницю виїхала мобільна група від Громадянської мережі ОПОРИ, щоб з’ясувати ситуацію.

За коментарями звертайтеся:
прес-служба Громадянської мережі ОПОРА в м. Дніпропетровськ
+380675289936
 
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
 
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.