Шацька районна виборча комісія Волинської області порушила строки формування сільських та селищних ТВК. Станом на 14 вересня Шацька ТВК провела лише перше засідання, на якому набула повноважень.

Відповідно до ч. 6 ст. 22 Закону України «Про місцеві вибори», районні територіальні виборчі комісії формують склад сільських, селищних територіальних виборчих комісій у відповідному районі не пізніш як за 42 дні до дня виборів.

Термін формування сільських та селищних територіальних виборчих комісій сплив 12 вересня. Однак, станом на 14 вересня жодна з таких комісій у Шацькому районі сформована не була, оскільки відповідна районна виборча комісія до цього часу не розглянула це питання на своєму засіданні. Причиною цього, за словами заступника голови районної виборчої комісії Надії Процик, є відсутність голови ТВК. Затверджений ЦВК голова Ігор Чак, кандидатура якого вносилась за поданням «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», відмовився від виконання повноважень.

«У нас немає голови до сьогоднішнього дня. ЦВК не вирішила це питання, хоча й обіцяли вирішити. Я не збирала засідання, оскільки в ЦВК мені повідомили, що голова комісії буде від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність», і він буде скликати засідання», - розповіла Надія Процик.

Відповідно до ч. 2 с т. 27 закону «Про місцеві вибори», засідання виборчої комісії скликається головою виборчої комісії, у разі його відсутності - заступником голови, а в разі відсутності голови та його заступника - секретарем комісії.

Таким чином, відсутність сформованого складу відповідних сільських, селищних виборчих комісій відповідно до ч. 6 ст. 22 ЗУ «Про місцеві вибори» може свідчити про бездіяльність Шацької районної виборчої комісії.

Також зазначимо, що до 16 вересня включно сільські, селищні територіальні виборчі комісії повинні утворити одномандатні виборчі округи для проведення виборів депутатів сільської, селищної ради (ч. 2 ст. 17 ЗУ «Про місцеві вибори»), а також виконати ряд інших виборчих процедур. Чи будуть дотримані ці строки у Шацькому районі залишається під питанням.

 

 
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.