Частка тих, хто підтримує демократичний розвиток України? збільшилася. Такі результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва в рамках кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА.

Більшість опитаних переконана, що саме демократія є найбажанішим типом державного устрою для України (47 %), прихильність до авторитарного режиму виявили 19 %, для 16 % тип режиму в країні не має значення, а 18 % певної відповіді дати не змогли.

Питання: Демократія чи авторитаризм. Який політичний режим Ви обираєте?

При чому, прибічників демократичних цінностей стало більше порівняно з попередніми роками. На думку експертів ОПОРИ, це може бути пов’язано з тим, що люди почали цінувати ті демократичні свободи, які вони стали втрачати останнім часом.

Частка тих, хто готовий поступитися частиною свобод заради матеріальних благ або навпаки – терпіти певні труднощі заради свободи, приблизно однакова (по 30 %). Для ще однієї третини питання виявилося заважким – вони вагалися з відповіддю.

Дослідження проводилося з 3 по 15 жовтня 2010 року. Усього опитано 2011 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України, похибка не перевищує 2,1 %.

Для отримання інтерв’ю чи коментарів, будь ласка, звертайтеся

Ольга Айвазовська, Голова Правління ГМ ОПОРА,
Tел.: 063-617-97-50;
a.olja@opora.org.ua

Дмитро Гнап, Прес-секретар ГМ ОПОРА,
Tел.: 067-629-51-34;
info.opora@gmail.com