Майже половина населення очікує на серйозні порушення під час виборів цього року. 30 % українців припускають, що результати можуть бути перекручені, а 14 % – впевнені, що все обов’язково буде підтасоване. Такі результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» ім. Ілька Кучеріва в рамках кампанії спостереження Громадянської мережі ОПОРА.

Тільки 8,5 % населення впевнені, що вибори пройдуть чесно, без фальсифікацій. Значна частина опитаних вважає, що окремі порушення будуть, але вони істотно не вплинуть на загальний результат (37 %).

Варто зазначити, що, порівняно з даними дослідження, проведеного у червні-липні 2007 року, оптимізм громадян зріс. Зменшилася частка людей, які припускають, що результат буде підтасовано, а також кількість впевнених у фальсифікаціях. Проте варто звернути увагу на те, що кількість тих, хто думає, що будуть окремі порушення, зросла майже вдвічі (з 23 % до 37 %).


Дослідження проводилося з 3 по 15 жовтня 2010 року. Всього опитано 2011 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення України, похибка не перевищує 2,1 %.

 

Для отримання інтерв`ю чи коментарів, будь ласка, звертайтеся

Ольга Айвазовська, Голова Правління ГМ ОПОРА
м. тел. : 063 617 97 50;
a.olja@opora.org.ua

Дмитро Гнап, Прес-секретар ГМ ОПОРА,
м. тел.: 067 629 51 34;
info.opora@gmail.com