Центральна виборча комісія затвердила календарний план президентських виборів та порядок контролю за виборчими фондами кандидатів, а також вирішила звернутись до Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій щодо надання висновку про можливість проведення виборів Президента України 31 березня 2019 року на територіях виборчих округів цих областей. Такі рішення Комісія прийняла на своєму засіданні 20 грудня.

Центральна виборча комісія розглянула 6 питань порядку денного. Перше питання стосувалось заходів щодо ефективного та раціонального використання Комісією бюджетних коштів – були внесені зміни до Постанови №513 від 23 грудня 2016 року. Другим питанням були замінені 10 членів у складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборіву Вінницькій, Київській, Луганській та Черкаській областях. Інші 4 питання стосувались чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року.

Так, ЦВК змінила форму посвідчень кандидата на пост Президента України, внісши зміни до Постанови №26 від 27 лютого 2014 року. Також Комісія затвердила календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року та порядок контролю за надходженням, обліком і використанням коштів виборчих фондів кандидатів на пост Президента України.

Крім того, члени Комісії проголосували за пункт, що в проекті порядку денного був записаний так: «зверненнядо Донецької та Луганської обласних військово-цивільних адміністрацій стосовно надання висновку щодо можливості організації підготовки та проведення згідно із законом чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року на територіях, які входять до складу територіальних виборчих округів, визначених постановою Центральної виборчої комісії від 28 квітня 2012 року №82 (зі змінами), в межах відповідної області». Мова йде про постанову, якою були утворені одномандатні виборчі округи на постійній основі у межах Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя.

Відеозапис всього засідання доступний за посиланням:

За всі ці питання всі присутні 14 членів комісії голосували одноголосно. Як на початку засідання повідомила голова Комісії, відсутні з поважних причин на засіданні були Олег Діденко та Андрій Євстігнєєв.