Спостерігачі у Львівській області, як і їхні колеги з Івано-Франківщини, виявили клона кандидата-мажоритарника. У 126 виборчому окрузі своїми силами поміряються два Канівця.

Канівець Олег Леонідович є одним з найактивніших у окрузі, а реклама про благодійний фонд імені кандидата звучала на радіо Львова  ще задовго до офіційного старту виборчої кампанії. Канівець є президентом ТОВ "Укртехнобудінвест" і хоча народився у Стрийському районі Львівської області, наразі проживає у Києві. Кандидата зареєстровано до участі у виборчих перегонах рішенням Центральної виборчої комісії від 8 серпня. Суб’єкт висування - політична партія Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина".

На день пізніше, 9 серпня, у ЦВК зареєстровано іншого Канівця - Сергія Миколайовича. Проаналізувавши наявну інформацію про кандидата, можна зробити висновок, що він є суто технічним кандидатом. По-перше, дивно, що Канівець-2 працює суднобудівельником на заводі у місті Керч, а балотується у виборчому окрузі на Львівщині. По-друге, кандидат, який проживає у Миколаєві, у своїй виборчій програмі обіцяє електорату "бути депутатом заможних галичан, які caмi будують свою демократичну сильну Державу, мають гідні умови для життя та праці".

Такі розбіжності дають підстави говорити про використання популярної технології висування однофамільців-клонів у виборчих округах, основна мета якої - відібрати голоси у рейтингових кандидатів. Наразі спостерігачам невідомо про реакцію на таку ситуацію кандидата від Об’єднаної опозиції, тому ми продовжуємо слідкувати за розвитком подій в окрузі.

Детальніше:
Андрій Дутчак,
координатор кампанії спостереження за парламентськими виборами-2012
у Львівській області
063 628 68 44
 
Ірина Швець,
прес-секретар
063 628 68 40
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.