З 28 травня 2012 р. у місті Красний Луч та Перевальскому районі Луганської області (ТВО №  108) почали масово розповсюджувати інформаційні  листівки під назвою «Кримінальному клану Ландиків не місце на Луганщині», дискредитуючи одного з можливих кандидатів у депутати Верховної Ради України від Партії регіонів Володимира Ландіка.

В інформаційному матеріалі розповсюджується звернення голови Перевальскої районної ради Бурбела Сергія Лазаревича (член Партії регіонів) до мешканців Перевальского району не підтримувати на виборах до Верховної Ради України Володимира Ландіка.

У листівці було зазначено, що наклад листівок є 100 тис., а  замовником  видання нібито є Колесник Володимир Петрович, заступник голови Перевальскої районної ради

В інтерв’ю для ОПОРИ Сергій Бурбело  повідомив, що жодного відношення до цього звернення не має, а розповсюдження даного інформаційного матеріалу назвав провокацією. Володимир Колесник повідомив, що не замовляв друк даного інформаційного матеріалу і вперше дізнався про нього, коли його вже почали розповсюджувати.

На листівці було зазначено, що вона надрукована в типографії «Globus Print» (ФОП Котова Є. В.), що знаходиться в м.Луганськ. Однак у самій типографій спостерігачам ОПОРИ зазначили, що ніколи не отримували замовлення на друк зазначеної листівки.  

Таким чином усі вихідні дані інформаційного матеріалу були сфальшовані, як і саме звернення голови Перевальскої районної ради.  

За коментарями звертайтесь
Олексій Кормілецький,
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Луганській області
050 275 28 08

Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічний перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотерміновго спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.