27 жовтня в приміщенні Тернопільської міської виборчої комісії журналісту видання «Точка опори» Ігорю Процику під час законної відеозйомки члени відповідної Â  комісії завдали тілесних ушкоджень та перешкоджали його журналістській діяльності. Після цього, Тернопільська МВК прийняли рішення про позбавлення права журналісту перебувати йому в приміщенні відповідної комісії.

Як зазначає Ігор Процик: «Вчора, 27 жовтня, у приміщення Тернопільської міської виборчої комісії   технічний працівник пан Тарасюк заніс пачку без будь-яких написів на ній, яка була обгорнута в папір коричневого кольору, яким запаковують виборчу документацію. Спочатку він поставив цю пачку на стіл, де засідає міська виборча комісія, на моє питання «що в цій пачці, які документи» - мені не дали відповіді. Потім технічний працівник переніс цю пачку в іншу частину приміщення, яку члени Тернопільської міської виборчої комісії називають технічною, хоча в Законі України «Про місцеві вибори» немає жодної згадки про таке приміщення. Я почав здійснювати відеозйомку, до мене в цей момент підійшов заступник голови Тернопільської міської виборчої комісії Душак Андрій Володимирович, який знаходився в так званому «технічному приміщенні», і своїм тілом заважав мені здійснювати відеозйомку та штовхав мене. Потім до мене підійшов член Тернопільської міської виборчої комісії Василик М.В.   і, сильно вхопивши за ліву руку, відштовхнув мене, в слід також висловлювався словами, які ображаю честь і гідність. Після цього я вийшов в коридор, щоб викликати міліцію. Після того, як викликав правоохоронців,   я   зайшов в приміщення виборчої комісії, у якій вже з’явився голова Тернопільської міської виборчої комісії Дрозда В.П., який похапцем готував рішення про позбавлення мене права перебувати в приміщенні комісії. На моє питання «яким чином я перешкоджав роботі комісії», я не отримав конкретної відповіді. Після чого комісія прийняла рішення про позбавлення мене права перебувати в приміщенні комісії. На   прохання видати мені витяг із рішення про позбавлення мене права перебувати на засіданні, щоб оскаржити дане рішення, мені відмовили. Згодом я залишив приміщення, щоб дати відповідні пояснення представникам правоохоронних органів, які прибули на місце події».  

(Відео: Ольга Галушка, ОПОРА)

Спостерігачі громадянської мережі ОПОРА в Тернопільській області будуть тримати на контролі розслідування правоохоронними органами по даній справі.

Варто додати, що у ст. 27 пункт 9 Закону України «Про місцеві вибори» зазначено, що «На засіданнях виборчих комісій, у приміщеннях виборчої дільниці мають право бути присутніми з додержанням вимог цього закону: представники засобів масової інформації (не більше двох осіб від одного засобу масової інформації).

Також відповідно до Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» підпункт 2 частини 2 ст.26 – «журналіст має право відвідувати державні органи влади, органи місцевого і регіонального самоврядування, а також підприємства, установи та організації та бути прийнятим їх посадовими особами». Кримінальний кодекс України, ст.171 п.1 визначає покарання   за умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – «штраф до п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років».

За коментарями звертайтеся:
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА
в Тернопільській області
Ігор Процик тел. 0634546661
 
прес-секретар Ольга Галушка   тел. 0932380812
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
 
Довідково:                                                                                                                                                                                                                                                        
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.