На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу розглянули 43 поправки. З 24 депутатів-членів робочої групи на ньому були присутні 7 народних депутатів та помічники ще 7 народних депутатів. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.

7 вересня відбулось п’ятнадцяте засідання офіційної робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу. З 24 депутатів – членів робочої групи на ньому були присутні: Олена Бойко, Юрій Левченко, Олена Ледовських, Наталія Новак, Ігор Попов, Руслан Сидорович, Олександр Черненко. На сьогодні це – найбільша кількість депутатів, які одночасно відвідували засідання робочої групи. Також були присутні співавтор однієї з інших версій Кодексу Віктор Залізнюк, помічники народних обранців Олександра Вілкула, Юрія Дерев’янка, Дмитра Добродомова, Михайла Папієва, Валерія Писаренка, Вікторії Пташник, Дмитра Шпенова та представники громадських організацій.

Під час сьогоднішнього засідання робочої групи учасники продовжили розгляд статей, що стосуються розміщення передвиборчої агітації, загальні засади її фінансування та строки проведення.  Були розглянуті статті 199-202 та 1131-1174 поправки до них.

Наступне засідання робочої групи відбудеться в понеділок, 10 вересня, о 13:00 за адресою: вул. Садова, 3а, каб. 916а. Розгляд розпочнеться з поправки №1175.

Нагадаємо, ця робоча група не має положення щодо своєї роботи й, відповідно, кворум та голосування не передбачені. Але важливо, щоб на засідання групи ходили всі учасники, аби якнайшвидше розглянути всі 4 400 поправок та розблокувати процес подальшого розгляду Виборчого кодексу.

За результатами розглядів ця робоча група надасть свої рекомендації Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо поправок. Комітет на своєму засіданні розгляне напрацювання робочої групи та прийме рішення щодо висновку до проекту Виборчого кодексу для подальшого його винесення на друге читання в сесійній залі парламенту.

Варто зазначити, що 251 поправка була розглянута в рамках кількох зустрічей групи підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. Попередній процес розгляду поправок у рамках цієї групи стартував 21 грудня. 28 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, що відбулось під куполом парламенту, депутати проголосували за створення офіційної робочої групи з підготовки до розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу України №3112-1. А вже 4 квітня на наступному засіданні затвердили персональний склад цієї офіційної робочої групи. До неї увійшли 24 особи, серед яких 22 чинні народні депутати та двоє експертів-співавторів інших версій Виборчого кодексу.