5 лютого Голова Верховної Ради України опублікував оновлений список кандидатур до складу Центральної виборчої комісії. Кількість кандидатів залишилася незмінною – 14 осіб на 13 вакантних місць, але відбулась заміна прізвищ.

На своїй сторінці в Facebook Андрій Парубій повідомив: «Щойно Президент України вніс подання на членів Центральної виборчої комісії до Парламенту. Я невідкладно дав доручення відправити усі документи кандидатів у члени ЦВК на спецперевірку. Щоб зняти усі інтриги, щодо переліку кандидатів публікую текст подання».

5 02 2018 podannia prezydenta cvk

Варто зазначити, що замість Надії Синиці, квота подання якої достеменно не була встановлена, у списку з`явився представник ВО «Батьківщина» Андрій Євстігнєєв. Фракція політичної партії «Опозиційний блок» досі лишається без офіційного представництва серед кандидатів.

Нагадаємо, на сьогодні строк повноважень 13 з 15 членів Центральної виборчої комісії добіг кінця.  3 червня 2016 року Петро Порошенко вже вносив до Верховної Ради подання на звільнення 12 із 15 членів ЦВК та призначення 11 нових, але до голосування в парламенті тоді так і не дійшло. 23 січня 2018 року Президент України підписав подання на призначення нових членів ЦВК. У своїй заяві Громадянська мережа ОПОРА схвально оцінила завершення політичних консультацій між Президентом України, депутатськими фракціями та групами Верховної Ради України щодо кандидатур і розблокування процесу ротації складу ЦВК. Але також висловила розчарування тим, що політичні суб'єкти протягом попередніх консультацій не досягнули належного компромісу щодо формування політично збалансованого складу ЦВК шляхом врахування пропозицій усіх без виключення депутатських фракцій та груп. Своє занепокоєння щодо неповного представництва фракцій серед кандидатів у члени ЦВК висловили міжнародні партнери та фракції ВО «Батьківщина» та «Опозиційний блок».

Громадянська мережа ОПОРА підготувала матеріал про всіх кандидатів у члени Центральної виборчої комісії, а також таймлайн щодо того, як впродовж останніх трьох років відбувалася дискусія про ротацію ЦВК.