20 березня спостерігачі ОПОРИ у Баришівці Київської області зафіксували два випадки агітації без вихідних даних та у зв'язку з ймовірним порушенням звернулися до правоохоронних органів.

У Баришівці неподалік від відділу поліції по вулиці Київський шлях спостерігач виявив брезентову розтяжку, розміром приблизно 2х1,5 м,  розміщену на паркані. На ній була агітація на користь кандидатки у президенти Юлії Тимошенко з написом «Батьківщина за людей, люди – за Батьківщину! Приєднуйся до команди». Плакат не містив даних, передбачених ч.3 ст. 59 ЗУ «Про вибори Президента України», зокрема, інформації про тираж,  про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів. Спостерігач викликав поліцію на місце розміщення політичної реклами. Поліцейські сфотографували агітацію та взяли у спостерігача пояснення і заяву щодо можливого адміністративного правопорушення

Того ж дня у Баришівці безпосередньо біля штабу Радикальної партії Олега Ляшка, спостерігачі ОПОРИ зафіксували агітаційний намет, з якого розповсюджували календарі та листівки без вихідних даних.

Спостерігач викликала поліцію, правоохоронці приїхали на місце розташування намету, однак, за словами спостерігача ОПОРИ, не поспішали брати ні заяву, ні пояснення.  Між тим, поліцейські дочекались представника штабу кандидата у президенти Ляшка, який сам вилучив всю продукцію без вихідних даних та заявив, що вони спостерігачу нічого не надавали і вперше бачать.

Крім того, як повідомила спостерігач ОПОРИ, представник штабу відкрито звинуватив її в заангажованості. Правоохоронці все ж взяли заяву спостерігача ОПОРИ та її пояснення. Також пояснення взяли і у представника штабу кандидата у Президенти Олега Ляшка.

Нагадаємо, відповідно до ч. 16 ст. 64 ЗУ «Про вибори Президента України» забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаа  нгажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:

Олексій Рєпік, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Київській  області

тел.: 073 060 76 78

e-mail: oleksii.riepik@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)