Сьогодні, 16 вересня, голова Кіровоградської міської організації партії ВО «Свобода» Сергій Запорожан заявив про свій вихід з партії. Відповідну заяву він озвучив під час прес-конференції у Кіровограді.

Разом із міським керівником лави партії покинуло ще вісім однопартійців.

Причиною такого рішення екс-свободівці називають розкол у міській та обласній організаціях партії та неузгодження дій між низовою ланкою свободівців та їхнім керівництвом. Сергій Запорожан вважає,  що його однопартійці «потрапили у так званий цугцванг, коли кожен наступний хід лише погіршує ситуацію». За його словами, після того, як головою ОДА став свободівець Олександр Петік, партія «втратила в області статус вуличної, протестної опозиції, яка безкомпромісно критикує владу, а провладною політичною силою так і не стала». Як результат, «кандидатури місцевих партійців, які пройшли узгодження, обговорення і голосування на міських і районних зборах, на обласній партійній конференції, були проігноровані стовідсотково». Такий спосіб прийняття рішень колишній свободівець називає «принципом КПРС» та результатом домовленостей.

Нагадаємо, на з’їзді партії ВО «Свобода» 14 вересня було затверджено кандидатів у депутати ВР по двом з п’яти мажоритарних виборчих округів Кіровоградської області.

Kirovograd DSC 0189

За коментарями звертатись:
Патруль Євгеній
 Координатор ОПОРИ у Кіровоградській області
+38 099 426 31 18, http://oporakr.org/

Довідка:

Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучається більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.