Як повідомила заступник керівника обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції Черкащини Наталя Старікова, задля прозорості та об’єктивності вони мають на меті зафіксувати усі порушення, що супроводжуватимуть виборчу кампанію-2012 в області. Така ініціатива виникла у зв’язку з тим, що вже сьогодні опозиція фіксує низку типових порушень виборчого законодавства.

"Порушення стосуються практично усіх округів, – констатує Наталя Старікова. – Найбільше тривожних сигналів наші штаби зафіксували у Жашкові, Тальному, Христинівці, Золотоноші, Каневі".

За словами Наталії Старікової, найбільш типовим порушенням для нашої області є використання адмінресурсу та підкуп виборців,  прихована політична реклама та здійснення політичної агітації до початку оголошення виборчої кампанії. Ці порушення передовсім стосуються провладних кандидатів, яким всіляко сприяє влада, також вдаючись до порушень, торуючи шлях «своїм» кандидатам. Крім того, влада чинить тиск на організації та установи, аби ті не надавали своїх приміщень для зустрічей опозиційних кандидатів із мешканцями міст та сіл Черкащини. У свою чергу, на державних організаціях та установах створюються осередки Партії Регіонів, працівників бюджетної сфери посилено агітують ставати «регіоналами".

Заступник керівника обласного виборчого штабу Об’єднаної опозиції згадала про нещодавній випадок у Монастирищині, де голова місцевої райдержадміністрації Володимир Басанець наказав зачинити міський будинок культури, де мала відбуватися зустріч опозиційного народного депутата Андрія Шкіля із місцевими жителями.

У Тальному,  Звенигородці, Ватутіному, Шполі та Катеринополі, за словами Наталі Старікової, прихильниками опозиції зафіксовано такі методи впливу на виборців, як надання провладними кандидатами фінансової допомоги «на розвиток села» – по 20-30 тисяч сільським головам та сільським радам. Лікарів та вчителів цих районів залякують, щоб у жодному випадку не йшли у члени ТВК бо залишаться без роботи.

"Тому ми і надалі збираємося вести фіксацію виборчих порушень і допомагати людям  «відбивати» утиски влади, – констатувала Наталя Старікова. – У нас працює «гаряча» телефонна лінія, що також фіксує усі  порушення виборчого процесу – і людина, що на неї зателефонує, також може розраховувати на юридичну допомогу.".

За коментарями звертайтесь:
Сергій Варич
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
в Черкаській області
063 62 86 780
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.