Opora

26 вересня Дніпропетровська міська виборча комісія на "таємному" засіданні зареєструвала кандидатом на посаду міського голови Олександра Юрійовича Вілкула. Хоча ще напередодні стверджували, що ніяких засідань на суботу не заплановано. Журналіста, який потрапив на засідання, за вказівкою голови комісії виштовхали двоє автоматників з шевронами "Січеслав".

foto 2015-09-26 avtomatnyky2 

Коли журналіст видання "Точка опори" Сергій Федько почав відео-зйомку засідання комісії, представники комісії звернулися до нього і попросили представитись. Показавши журналістське посвідчення і назвавши своє ім'я журналіст продовжив знімати. Далі події розвивалися блискавично. Комісія попросила журналіста залишити приміщення. Він відмовився, оскільки мав законне право перебувати на засіданні. Комісія практично одностайно проголосувала за видалення журналіста. Він і далі відмовлявся залишати засідання, оскільки не отримав копію рішення про видалення. Тоді голова комісії Юрій Подлєсний (делегований до складу комісії партією "Батьківщина") вийшов в коридор, а повернувся вже з двома автоматниками, які силою випхали журналіста з зали засідань, забрали у нього посвідчення журналіста та телефон.

Сергій Федько викликав патрульну службу 102 та зателефонував начальнику ГУМВС  України в Дніпропетровській області, генерал-майору міліції Репешку Ігорю Володимировичу. Про дзвінок генералу почули автоматники і після цього повернули журналісту посвідчення та ушкоджений телефон. Як виявилося пізніше з телефону зникли всі відео та фото, навіть ті, які не стосувалися інциденту.

Озброєні автоматами люди в камуфляжному одязі з великим написом "Січеслав" на спині відмовлялися назвати своє ПІБ та показати посвідчення. За їх словами вони охороняють "Центральну виборчу дільницю" (пряма мова) за наказом командира батальйону, ім'я якого також відмовилися повідомити.

foto 2015-09-26 avtomatnyky

На місце інциденту приїхала слідчо-оперативна група та заступник начальника міського управління Лісовик Володимир Анатолійович. Вони зареєстрували заяву Сергія Федька про вчинення злочину.

Пізніше голова комісії Юрій Подлєсний розповів про своє бачення інциденту. За його словами, журналіст прийшовши на засідання одразу почав відео-зйомку, ходив по кімнаті та не зареєструвався, чим заважав роботі комісії. Оскільки журналіст відмовлявся залишити засідання, - каже Юрій Подлєсний, - комісія прийняла рішення видалити журналіста, після чого голова і звернувся до охорони.

Згідно з пунктом 6 част. 9 ст. 27 Закону України "Про місцеві вибори"представники ЗМІ мають право бути присутніми на засіданнях виборчої комісії з додержанням вимог Закону. Закон не встановлює особливої вимоги реєстрації для перебування на засіданні комісії.

Заступник голови комісії Святослав Рябчук (делегований до складу комісії партією "Блок Петра Порошенка "Солідарність") відмовився надати Сергію Федьку копію рішення комісії про його видалення і о 18:46 залишив приміщення комісії. Згідно з част. 15 ст. 27 Закону України "Про місцеві вибори": "Копія рішення, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою комісії, не пізніше ніж через чотири години після його прийняття, видається суб’єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу".

Наскільки вдалося зрозуміти, озброєні особи постійно перебувають в кімнаті №420 з написом "Дніпропетровська міська виборча комісія". Там відбуваються засідання комісії, коли очікується велика кількість присутніх. В інший час засідання і основна робота комісії відбувається в сусідній кімнаті №421.

Крім явного перешкоджання виконанню професійних обов'язків журналіста, незаконних дій членів комісії, спрямованих на видалення журналіста з засідання, залишається незрозумілим, що роблять озброєні автоматами представники добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Січеслав" у приміщеннях Дніпропетровської міської виборчої комісії. Будівлю обласної ради, де знаходиться міська ТВК, охороняє рота Державної служби охорони. Комісія не приймала жодних рішень про залучення до охорони представників добровольчих батальйонів чи інших охоронних структур.

Част. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України: "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років".

Закон України "Про місцеві вибори":

Пункт 4 част. 1 ст. 11: "Виборчий процес здійснюється на засадахпублічності і відкритості".

Част. 1 ст. 13: "Організація і проведення місцевих виборів здійснюються публічно і відкрито".

Част. 4 ст. 13: "Усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування (повторного голосування) - на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України"

За коментарями звертайтеся:  пресс-службаГромадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл. +380994263118

 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Катерина ЖемчужниковаЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
  • 26 липня 2018Альона МельніковаРозплата за фальсифікації: як засудили членів Черкаської виборчої комісіїНавіть через три роки порушники законодавства продовжують отримувати покарання за фальсифікації на місцевих виборах 2015 року.  Не так давно Соснівський районний суд у місті Черкаси виніс вирок голові та секретарю Черкаської обласної комісії, які у 2015 році підробили результати виборів депутатів обласної ради.   
  • 26 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 1: Перевтілення обранихЯка ймовірність у кандидата стати депутатом, коли навіть за офіційним підрахунком голосів виборці його не обрали?   
  • 23 липня 2018Ольга АйвазовськаДно, або "заживемо потім"!Українська політика — непередбачувана й непослідовна, тому прогнози щодо перспектив отримати нову Центральну виборчу комісію "незабаром" за останні чотири роки перетворилися на чорний гумор.   
  • 18 червня 2018Святослав БабіляЯк отримати дані голосувань депутатів міської ради за 5 хвилинЯкщо Ви хочете знати, як працює міська рада, наскільки активні депутати, хто з депутатів є найбільшим прогульником тощо. Ми підготували коротку інструкцію, як це зробити швидко та без значних часових затрат.  
  • 14 червня 2018Катерина ЖемчужниковаЗбройний напад на виборчу дільницю. Про вибори, медіа, Google і ще дещоЯкі у вас асоціації зі словом «майське»? Неграмотний переклад із російської? Назва населеного пункту, що дісталася йому з радянської спадщини нашої історії? Село ледь не в кожній області в Україні? І щодо всіх пунктів будете праві. Але саме зараз давайте згадаємо село Майське Синельниківського району Дніпропетровської області.  
  • 14 червня 2018Rada4YouХарків. Як працює Харківська міська рада?Команда rada4you дійшла до аналізу депутатів Харківської міської ради.   
  • 13 червня 2018Катерина ЖемчужниковаТри причини, чому в Україні необхідно запровадити невідворотність покарань за виборчі злочиниУже восени цього року офіційно розпочнеться виборча кампанія президентських виборів – 2019, яка плавно переросте у передвиборчу кампанію парламентських виборів – 2019 та місцевих у 2020 році. Але як часто українське суспільство обертається назад та згадує виборчі процеси попередніх років? Чи дійсно у цих питаннях нас можна назвати суспільством із...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018