Opora

26 вересня Дніпропетровська міська виборча комісія на "таємному" засіданні зареєструвала кандидатом на посаду міського голови Олександра Юрійовича Вілкула. Хоча ще напередодні стверджували, що ніяких засідань на суботу не заплановано. Журналіста, який потрапив на засідання, за вказівкою голови комісії виштовхали двоє автоматників з шевронами "Січеслав".

foto 2015-09-26 avtomatnyky2 

Коли журналіст видання "Точка опори" Сергій Федько почав відео-зйомку засідання комісії, представники комісії звернулися до нього і попросили представитись. Показавши журналістське посвідчення і назвавши своє ім'я журналіст продовжив знімати. Далі події розвивалися блискавично. Комісія попросила журналіста залишити приміщення. Він відмовився, оскільки мав законне право перебувати на засіданні. Комісія практично одностайно проголосувала за видалення журналіста. Він і далі відмовлявся залишати засідання, оскільки не отримав копію рішення про видалення. Тоді голова комісії Юрій Подлєсний (делегований до складу комісії партією "Батьківщина") вийшов в коридор, а повернувся вже з двома автоматниками, які силою випхали журналіста з зали засідань, забрали у нього посвідчення журналіста та телефон.

Сергій Федько викликав патрульну службу 102 та зателефонував начальнику ГУМВС  України в Дніпропетровській області, генерал-майору міліції Репешку Ігорю Володимировичу. Про дзвінок генералу почули автоматники і після цього повернули журналісту посвідчення та ушкоджений телефон. Як виявилося пізніше з телефону зникли всі відео та фото, навіть ті, які не стосувалися інциденту.

Озброєні автоматами люди в камуфляжному одязі з великим написом "Січеслав" на спині відмовлялися назвати своє ПІБ та показати посвідчення. За їх словами вони охороняють "Центральну виборчу дільницю" (пряма мова) за наказом командира батальйону, ім'я якого також відмовилися повідомити.

foto 2015-09-26 avtomatnyky

На місце інциденту приїхала слідчо-оперативна група та заступник начальника міського управління Лісовик Володимир Анатолійович. Вони зареєстрували заяву Сергія Федька про вчинення злочину.

Пізніше голова комісії Юрій Подлєсний розповів про своє бачення інциденту. За його словами, журналіст прийшовши на засідання одразу почав відео-зйомку, ходив по кімнаті та не зареєструвався, чим заважав роботі комісії. Оскільки журналіст відмовлявся залишити засідання, - каже Юрій Подлєсний, - комісія прийняла рішення видалити журналіста, після чого голова і звернувся до охорони.

Згідно з пунктом 6 част. 9 ст. 27 Закону України "Про місцеві вибори"представники ЗМІ мають право бути присутніми на засіданнях виборчої комісії з додержанням вимог Закону. Закон не встановлює особливої вимоги реєстрації для перебування на засіданні комісії.

Заступник голови комісії Святослав Рябчук (делегований до складу комісії партією "Блок Петра Порошенка "Солідарність") відмовився надати Сергію Федьку копію рішення комісії про його видалення і о 18:46 залишив приміщення комісії. Згідно з част. 15 ст. 27 Закону України "Про місцеві вибори": "Копія рішення, засвідчена головою комісії чи його заступником і секретарем комісії та скріплена печаткою комісії, не пізніше ніж через чотири години після його прийняття, видається суб’єкту виборчого процесу, якого вона стосується, на його вимогу".

Наскільки вдалося зрозуміти, озброєні особи постійно перебувають в кімнаті №420 з написом "Дніпропетровська міська виборча комісія". Там відбуваються засідання комісії, коли очікується велика кількість присутніх. В інший час засідання і основна робота комісії відбувається в сусідній кімнаті №421.

Крім явного перешкоджання виконанню професійних обов'язків журналіста, незаконних дій членів комісії, спрямованих на видалення журналіста з засідання, залишається незрозумілим, що роблять озброєні автоматами представники добровольчого батальйону патрульної служби міліції особливого призначення "Січеслав" у приміщеннях Дніпропетровської міської виборчої комісії. Будівлю обласної ради, де знаходиться міська ТВК, охороняє рота Державної служби охорони. Комісія не приймала жодних рішень про залучення до охорони представників добровольчих батальйонів чи інших охоронних структур.

Част. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України: "Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів - карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років".

Закон України "Про місцеві вибори":

Пункт 4 част. 1 ст. 11: "Виборчий процес здійснюється на засадахпублічності і відкритості".

Част. 1 ст. 13: "Організація і проведення місцевих виборів здійснюються публічно і відкрито".

Част. 4 ст. 13: "Усі засоби масової інформації незалежно від форми власності зобов’язані справедливо, збалансовано та неупереджено висвітлювати хід підготовки і проведення місцевих виборів у новинах, інформаційних випусках, ток-шоу, дискусійних та інших програмах. Їх представникам гарантується безперешкодний доступ на всі публічні заходи, пов’язані з місцевими виборами, а на засідання виборчих комісій та на виборчу дільницю у день голосування (повторного голосування) - на умовах, визначених цим Законом, крім випадків, передбачених законами України"

За коментарями звертайтеся:  пресс-службаГромадянської мережі ОПОРА в Дніпропетровській обл. +380994263118

 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

Статті/блоги

  • 07 грудня 2018Григорій СорочанКривий Ріг: Архів втратив абсолютно всі виборчі документи за 2014-2016 рокиУ Кривому Розі втрачено абсолютно всі виборчі документи з виборів 2014-2016 років. Виявляється, буває й так. Саме таку відповідь ми отримали з архівного сектору Криворізької РДА, де ті документи мали б зберігатися. При чому втрата документів відбувалася різними способами. Але давайте по черзі.  
  • 07 грудня 2018Галина СегедаЧи готові ОТГ Вінниччини до виборів в умовах воєнного стану?5 грудня на сайті Верховної Ради України з’явився текст президентського проекту Закону України щодо проведення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 23 грудня в областях з воєнним станом. Нагадаємо, що 29 листопада ЦВК своїм рішенням скасувала заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах 10 областей, на які поширюється Указ  Президента про...  
  • 07 грудня 2018Ігор ЛитвиненкоЩо обіцяють потенційні кандидати на Полтавщині та як підтримують свої слова голосуванням в РадіПротягом осені Полтавщину відвідали 10 потенційних кандидатів в Президенти. З них п’ять є чинними народними депутатами. ОПОРА вирішила проаналізувати обіцянки нардепів-потенційних кандидатів, які вони давали мешканцям області, з їхніми голосуваннями в стінах Верховної Ради.  
  • 06 грудня 2018Лілія КовшунПартисипативний досвід українських громадТехнології – річ важко підйомна і затратна для експорту. Це стосується як технічного прогресу, так і соціальних змін. Можна скільки завгодно говорити про успіхи глобалізації, доступність будь-яких знань завдяки інтернету, але, будьмо чесними: кожна особа читає лише те, що цікавить виключно її, формуючи довкола себе – навіть в просторі неозорого інтернету – таку собі екосистему, -...  
  • 06 грудня 2018Олексій РєпікВ Огайо визначити переможця виборів можна підкинувши монеткуМісяць тому, 6 листопада, у Сполучених штатах Америки був цикл проміжних виборів. Представники Громадянської мережі ОПОРА завдяки програмі «Open World» мали змогу спостерігати за ними. Про те, що вразило, здивувало і захопило у блозі розповів представник ОПОРИ з Київщини.  
  • 04 грудня 2018Євгенія ГеноваП’ять з половиною років за підкуп виборців: партія завжди «кине» тебе, порушникуНа Одещині суд виніс вирок стосовно жінки, яка займалася підкупом виборців. Кілійський районний суд визнав мешканку міста Кілії винною у неодноразовому підкупі виборців та засудив її до 5 років і 6 місяців ув’язнення, а також позбавив права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.  
  • 23 листопада 2018Галина Сегеда«Фейсбучна брехня» як зброяЗа оцінками станом на 30 червня 2017 року кількість користувачів соцмережі Facebook у світі досягла 2 млрд осіб, а в Україні сягнула 10 мільйонів. Ця соцмережа, як і інші, співмірні за розміром аудиторії, вже давно стала для користувачів своєрідним засобом масової інформації. Більше того, ЗМІ нерідко використовують Facebook як джерело новин, не надто...  
  • 22 листопада 2018Оксана БанковаЯк голосували у Огайо: електронні бюлетені та висока явка виборцівМешканці містечка Оксфорд уже звикли голосувати за допомогою електронних бюлетенів, проте для нас це стало справжньою дивовижею. Здивували також відсутність виборчих порушень та висока явка виборців у окрузі. До прикладу, за підсумками проміжних виборів у окрузі Гамільтон участь у голосуванні взяли майже 56% зареєстрованих виборців, а назагал у...  
  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018