Opora
Теги:

У період з 3 по 6 вересня в Сумах відбулися Дні сталої енергії, які урочисто стартували в сквері ім. Шевченка, за участі очільника міста Олександра Лисенка, представників Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», Асоціації енергоефективних міст України та Сумської ОДА.

07-09-15-01

«Дні сталої енергії для нас – важливий захід, тому що вперше таке проводиться у нас, подія такого рівня і розмаху в даній сфері. І я думаю що це дуже цікаво і актуально: технології, і все що стосується нових напрямків збереження енергії. Дуже своєчасно проводяться ці заходи, якраз на день міста багато презентаційних подій», -  зазначила начальник відділу культури та туризму Сумської міської ради, Наталя Цибульська.

Однією з ключових подій Днів сталої Енергії у Луцьку стала Регіональна конференція «Енергоефективність – запорука сталого розвитку громади», що була проведена 3 вересня в науковій бібліотеці Української академії банківської справи міста Суми. Одним із ключових спікерів заходу стала місцевий координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Наталія Висіканець, яка презентувала всім присутнім доповідь «Робота з громадськістю при реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку (ПДСЕР) міста Суми». 

Під час виступу Наталія Висіканець наголосила на важливості залучення громади до обговорення Плану дій щодо сталого енергетичного розвитку: «Важливість обговорення ПДСЕР з громадою є очевидною. Демократичні зміни нашого суспільства вимагають участі громади в прийнятті стратегічних рішень. Спілкування на тему Плану дій сталого енергетичного розвитку буде відправною точкою до залучення громадян та активізації їхньої участі в реалізації стратегії енергозбереження в цілому».

Іще однією важливою подією Днів сталої енергії у Сумах став семінар для ОСББ з приводу ефективної термомодернізації багатоповерхових будинків, організований 4 вересня концерном «Хенкель» в Україні. В ході семінару експерти обговорювали особливості утеплення багатоповерхівок за різними системами. В середньому дані системи дозволять окупити термомодернізацію за вісім років, і в подальшому, за словами експертів, дозволять економити затрати на 45%. Наталія Висіканець, коментуючи тему семінару, зазначила: «ОСББ мають стати головним рушійним механізмом покращення енергоефективності житлового фонду в Україні. Держава уже дає ефективний механізм – держпрограму з енергоефективності, компенсуючи 40% кредиту на обладнання та матеріали для термомодернізації. На місцевому рівні компенсуються відсотки по кредиту – тож ОСББ саме час задуматися над термомодернізацією і звертатися до банків за кредитами».

Окрім того, активісти Громадянської мережі ОПОРА протягом проведення Днів сталої енергії в енергоефективному містечку роз’яснювали мешканцям Сум про необхідність енергоефективності в побуті. Разом із тим, усі бажаючі отримали друковані матеріали від Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» та хенд-мейд вітрячки – символи повторного використання ресурсів та ефективності альтернативних джерел енергії.

Нагадаємо, що Дні сталої енергії відбулися у співпраці з Проектом Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

 

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Наталія Висіканець
тел.: +38 093 765 69 31

 

 

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019