Opora
Теги:

9 червня 2015 року у залі засідань виконавчого комітету міської ради Івано-Франківська влада та громадськість міста обговорили зміни до «Програми сталого енергетичного розвитку м. Івано-Франківськ на період до 2020 р.» (ПСЕР). До участі в заході долучилися представники ОСББ, депутати місцевої ради, місцеві експерти.

З презентацією Програми, що включала деякі зміни від Технічного комітету «Угоди мерів», виступив начальник відділу енергозбереження та екології виконавчого комітету міської ради Івано-Франківська Іван Дмитрученко. «Програма енергетичного розвитку Івано-Франківська є стратегічним документом. Її реалізація дозволить підвищити енергоефективність у бюджетних закладах та установах, житлових будівлях, громадському транспорті, муніципальному громадському освітленні та на комунальних підприємствах міста», – зазначив Іван Дмитрученко.

Чиновник підкреслив, що для впровадження енергоефективних заходів у перелічених сферах необхідно залучити близько 1 515, 60 млн грн інвестицій. Разом із тим, енергомодернізація міста дозволить до 2020 року на 413 635,33 МВт*год/рік зменшити споживання всіх основних видів енергетичних ресурсів. І – що не менш важливо – за умов вдалої і повної реалізації ПСЕР у 2020 році в Івано-Франківську планується досягнути зменшення викидів СО2 на 114 855,25 тон/рік або на 20,15 % відносно 2010 року, обраного базовим.

0001DSC 0115

В ході обговорення доповіді Івана Дмитрученка у франківчан виникло до чиновника декілька запитань. Головне питання, що цікавило жителів міста – чи буде запроваджена місцева програма щодо енергозбереження та компенсації кредитів для ОСББ та житлових будинків, що працює у багатьох містах України. Цікавили франківчан і результати діючої Програми сталого енергетичного розвитку: зокрема, присутні висловили жаль з приводу того, що місцева влада не досить активно доносить до громадськості інформацію про хід реалізації Програми. У відповідь Іван Дмитрученко запропонував учасникам обговорення з усіма пропозиціями і запитаннями щодо цієї сфери в подальшому звертатися особисто до нього.

Івано-Франківськ є одним із 17 міст-партнерів Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні», основною метою якого є підвищення енергетичної безпеки України, зокрема – через допомогу муніципалітетам міст-партнерів у плануванні, підготовці та фінансуванні проектів чистої енергії та енергоефективності. На цьому наголосила регіональний координатор житлово-комунальних програм Громадянської мережі ОПОРА Руслана Величко-Трифонюк, презентуючи цілі та очікування Проекту.

Зокрема, Руслана Величко-Трифонюк наголосила, що основними очікуваними результатами Проекту у всеукраїнських масштабах є заощадження 266 млн м3 природного газу, залучення 200 млн доларів інвестицій у проекти чистої енергії та енергоефективності, скорочення викидів СО2 на 500 000 тонн.

0001DSC 0109

Нагадаємо, Програма сталого енергетичного розвитку Івано-Франківська є основним стратегічним документом, який демонструє, яким саме чином місто планує зменшити викиди парникових газів до 2020 року, долучившись тим самим до вирішення проблеми глобального потепління у світі, та скоротити споживання енергетичних ресурсів.

Детальніше з Програмою сталого енергетичного розвитку м. Івано-Франківськ можна ознайомитися нижче:

Детальніше з презентацією змін до ПДСЕР Івано-Франківська, підготовленою Проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» можна ознайомитися нижче:

За докладнішою інформацією звертайтесь:

Місцевий координатор житлово-комунальних програм

Громадянської мережі ОПОРА

Аліна Брезіцька

тел: 0636859528

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019