Opora
Теги:

У дільничній виборчій комісії № 141626 у Будьоннівському районі Донецька (приміщення школи № 142, вул. Благоустроєнна, 17) сталася НП.

На ранковому засіданні комісії (перед початком голосування) у голови ДВК Наталі Кофанової з сумки викрали ключі від сейфу, де зберігалися виборчі бюлетені для дільниці. Голова комісії стверджує, що після цього сейф намагались відкрити. Наразі Наталя Леонідівна повідомила, що сейф намагались відкрити пилою "Болгаркою" і через це згоріло 302 виборчих бюлетеня. 

Голосування на дільниці вже розпочалось. 

Натомість, в окружній виборчій комісії інформацію про викрадення ключів спростували, сказавши, що ключі дійсно були загублені, через це сейф дійсно відкривали у аварійному режимі, проте через час ключі, "викрадені" з сумки голови комісії, знайшлись у тій же сумці. 

За інформацією надійного джерела бюлетені для голосування під час відкриття сейфу не постраждали. 

Офіційний спостерігач від ДОО ВГО КВУ, що діє в межах спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" зазначила, що обгоріли 31 бюлетень, але вони досі є придатними для голосування. Акт о кількості пошкоджених бюлетенів при цьому складений не був. 

"Уся процедура проходила з порушеннями, - розповідає спостерігач. - Після відкриття сейфу бюлетені не були перераховані, немає протоколу засідання комісії, жодні документи не підготовлені. Наразі члени комісії намагаються відібрати у голови печатку і передати її секретареві, хотіли навіть призупинити голосування. Проте голосування на дільниці триває".

Детальніше на МАПІ

За коментарями звертайтесь:
Катерина Жемчужникова,
прес-секретар ДОО ВГО «Комітет виборців України», що діє в межах всеукраїнської кампанії спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області
+38 066 270 17 13
 
Довідково:
Громадське спостереження ДОО ВГО КВУ та ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

zhytlo grey

 digest gray

rada4you g

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 10 листопада 2017Григорій СорочанВибори в Чехії – це вибори на довірі, в Україні таке б не пройшлоНа руках квиток на громадський транспорт на 72 години, акредитація від Český statistický úřad, перелік виборчих дільниць в Zbraslav та Radotín, переклад на англійську місцевого закону про вибори до Чеського парламенту. Позаду декілька днів зустрічей з місцевими активістами, громадськими діячами, журналістами та навіть політиками. У нашій команді...  
  • 04 жовтня 2017Ольга АйвазовськаПриродний відбірВибори Президента та парламентарів, де-факто, в Україні вже розпочалися, тому селекційний механізм, як-то виборча система, є вкрай сенсативним, а то і болісним викликом для політичного класу.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015