Opora
Теги:

Використання персональних Інтернет-сайтів -  є абсолютно буденним явищем у сучасному світі. По- перше, персональні сайти допомагають розповсюджувати необхідну інформацію, по-друге, вони є безпосереднім джерелом для отримання «feedback», тобто зворотного зв’язку від відвідувачів сайту, що є актуальним під час проведення виборчої кампанії. Серед кандидатів-мажоритарників Харківщини найактивнішими юзерами персональних сайтів є все ж таки народні депутати України.

Персональні сайти в червоному забарвленні

Так, Алла Александровська, народний депутат України 6 скликання, кандидат в народні депутати від Комуністичної партії України по 170 виборчому округу має персональний сайт (http://www.alla.kharkov.ua/), забарвлення  виконане в червоному кольорі та використовуються стилістичні ознаки Комуністичної партії України. Архітектура сайту розподілена на 4 складові, що розповідають про біографію та позиції кандидата, вибори 2012 та персональний форум. На сайті зазначені перелік виборчих дільниць по 170 виборчому округу та детальна мапа кордонів, де закінчується даний округ.  Найбільша активність зафіксована на персональну форумі кандидата, де Алла Александровська відповідає на питання виборців. Статистика форуму має такий вигляд: загальна кількість повідомлень – 719, кількість тем – 188, кількість користувачів – 8613.

Скріншот

Іншим представником «червоного» забарвлення  є кандидат-мажоритарник по 173 виборчому округу  Денис Бреславський від політичної партії «УДАР. Віталія Кличка» (http://breslavskiy.com.ua/) . Його сайт також виконаний в червоних відтінках та докладно інформує відвідувачів по політичну активність кандидата, його біографію та персональні дані - адресу проживання та телефон.

Харків

Ресурсна сила Партії регіонів

Дмитро Святош кандидат в народні депутати від Партії регіонів по 170 виборчому округу, народний депутат веде активну діяльність на власному сайті (http://svyatash.org/). Так, на сайті постійно оновлюється інформація різного характеру, направлена на ознайомлення виборців з заходами, які відбулись за участі Дмитра Святоша, як правило, постійні відкриття дитячих садочків та спортивно-ігрових майданчиків в межах виборчого округу 170. Цікаво те, що на сайті є посилання не тільки на популяризовані сторінки в соціальних мережах Facebook та Twitter, а й на надзвичайно рідко використовувану мережу Google+ та на інформаційну сторінку про Дмитра Святоша у Wikipedia.

Сайт Святоша

Одним з найбільш наповнюваним є персональний сайт кандидата-мажоритарника по 174 виборчому округу від Партії регіонів Олександра Фельдмана (http://feldman.org.ua/), народного депутата. Персональний сайт був створений та розпочав свою діяльність ще у  2006 році. На сайті, окрім загальної та політичної інформації про кандидата також розміщена інформація про захоплення Олександра Фельдмана та відображено перелік публікацій народного депутата в різних виданнях.

На сайті також є посилання на інші сайти -  Інституту прав людини і запобігання екстремізму та ксенофобії, Фонд Олександра Фельдмана. При переході на останній сайт висвітлюється напис про те, що даний ресурс  тимчасово знаходиться в стадії реконструкції та міститься перепосилання на сторінку у фейсбуці. Якщо дослідити архів новин, то перша публікація на сайті зазначається 23.01.2007 року.

Харків

Напрочуд інформативним виявився персональний сайт кандидата-мажоритарника по 173 виборчому округу від Партії регіонів Анатолія Денисенка (http://denisenko.kharkov.ua/), депутата Харківської міської ради.  Окрім, вже звичних розділів про біографію, політичну діяльність кандидата, останні новини, на сайті Анатолія Денисенка присутній такий розділ, як «он-лайн приймальня». Насправді, вигляд вона має звичайної форми зворотного зв’язку, але назва гарна.  Крім цього, на сайті розміщений ще один вид зворотного зв’язку -  питальник «Поддерживаете ли Вы идею проведения конкурса «Лучший двор»? Також, на сайті Анатолія Денисенка публікуються щоквартальні звіти про діяльність  Анатолія Денисенка як депутата міської ради.

Ще один з представників Партії регіонів на виборах в народні депутати 2012 року є Валерій Писаренко, кандидат-мажоритарник по 168 виборчому округу, народний депутат (http://www.pysarenko.com.ua/ru/biography/) . Як й усі попередні представники має структуру сайту, яка складається з інформації про біографію, діяльність в якості народного депутата та кандидата в народні депутати по 168 виборчому  округу. Окрім цього, на сайті значаться різноманітні питальники, наприклад, «В какой области Вы проживете?» або «К какой партии Вы принадлежите?», також посилання на різноманітні соціальні мережі, а також на блог Валерія Писаренка на Кorrespondent.net. Окрім цього, на сайті пропонується залишити свою електронну адресу для того, щоб отримувати останні новини, мабуть, стосовно діяльності Валерія Писаренка. Сайт був створений у 2009 році.

Харків

Списочники також використовують Інтернет -  технології

Окрім, кандидатів-мажоритарників власні сайти мають також і кандидати у народні депутати, які йдуть по партійним спискам. Так, Арсен Аваков, екс-губернатор Харківської області, Керівник виборчої кампанії Об’єднаної опозиції «Батьківщина» у харківській області, у партійному списку знаходиться під 24 номером. Його персональний сайт розповідає про діяльність опозиційних сил на Харківщині. Але найбільш цікавою складовою сайту є все ж таки персональний форум, де відвідувачі, майбутні виборці, можуть залишити свої коментарі та побажання. Так, станом на 6 жовтня, було зареєстровано 1910 користувачів та написано 145437 повідомлень. Сайт був розроблений у 2007 році. Ще однією характеристикою, яка вирізняє даний сайт від інших, є те, що авторські статі, яки виходять в різних виданнях одразу ж дублюються на сайт. Таж сама участь спонукала й авторські видання, що були опубліковані, їх можна скачати в електронному вигляді.

На сьогодні, персональні Інтернет-сайти стають незмінними помічниками у подоланні мовного бар’єру між кандидатами у народні депутати та виборцями. У сучасному світогляді персональні сайти є такими же рівнозначно незамінними,  як мобільні телефони чи інші нововведення сучасного світу. І звичайно, з точки зору передвиборчого самопрезентування кандидатів у народні депутати, важливо, щоб їхні персональні  сайти мали максимальне інформаційне наповнювання і відчутно вирізнялись один від одного.

Старицька Наталя,
прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА
у Харківській області
 
За коментарями звертайтесь:
Вікторія Шевчук,
координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА
у Харківській області
067 177 26 55
066 047 07 72
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це тип активної діяльності мережі, спрямований на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням через тотальний громадський контроль. Професійний моніторинг всіх етапів виборів здійснює опосередкований вплив на якість кампанії. Шляхом збору та поширення інформації серед цільової аудиторії, формується громадська думка всередині країни та за її межами. В стратегічній перспективі громадське спостереження фокусується на покращення системи виборів та окремих процедур. У 2012 році під час виборів народних депутатів України до ВРУ мережа ОПОРА реалізує масштабну кампанію довготермінового та короткотермінового спостереження, організує статистичний підрахунок голосів щодо результатів голосування за пропорційною складовою виборчої системи на основі репрезентативної вибірки, забезпечить 100% покриття дільниць своїми спостерігачами в окремих одномандатних мажоритарних виборчих округах. У рамках довготермінового спостереження в кожному з 225 округів працюватимуть спостерігачі ОПОРИ, а в день виборів до них приєднається ще 3 500 активістів. Організація використовуватиме новітні засоби поширення інформації щодо результатів спостереження, серед яких інфографіка та інтерактивні карти.
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

zhytlo grey

 digest gray

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 04 жовтня 2017Ольга АйвазовськаПриродний відбірВибори Президента та парламентарів, де-факто, в Україні вже розпочалися, тому селекційний механізм, як-то виборча система, є вкрай сенсативним, а то і болісним викликом для політичного класу.  
  • 02 жовтня 2017Ольга Айвазовська, Ольга КоцюрубаНайбільш гуманний судВ Україні будь-які комплексні зміни, реформи або трансформації розглядаються активною частиною суспільства через лупу.   
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015